Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
U mbyt në rezervuar gjendet pas 24 orë kërkimesh trupi i peshkatarit
  • 2018-12-31

U mbyt në rezervuar gjendet pas 24 orë kërkimesh trupi i peshkatarit

Pas nje nderprerjeje per shkak të kushteve ekstreme ë motit, eshtë gjetur edhe trupi i dytë i pajetë i peshkatarit që u mbyt në rezervuarin e fshatit Bradomirë të Pogradecit. Shtetasit Ramazan Kojtari, u mbyt mbrëmjen e shkuar bashkë me një person tjetër, teksa kishin dalë për peshki

No Pic available
  • 2018-12-31

Homazh për martirin Karavaxhion

Tek shfletoja një album me pikturat e fundit të Hasan Nallbanit, u ndala për një çast në një tablo me titullin «Homazh Karavaxhios» Një tablo që nuk është në tonet apo mënyrën e pikturimit të piktorit të madh italian, por që në origjinalitetin e Nallbanit, na dëshmonte jo vetëm

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,

No Pic available
  • 2018-12-25

Levy Strauss dhe mbrojtja e kulturave

Njeriu që para disa vitesh festoi shekullin e vet, nuk ishte një banor i zakonshëm, por ai me të drejtë mund të quhet mendimtari i shekullit, jo thjesht për moshën e tij, por për atë çka ai solli në shkencat humane dhe kulturën botërore. Ky është akademiku francez Claude Levi-Strauss

Fjalor i papërshtatshëm ndaj Ballës, Basha kërkon falje
  • 2018-12-21

Fjalor i papërshtatshëm ndaj Ballës, Basha kërkon falje

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla akuzoi kreun e PD-së si të lidhur me kompanisë Victoria Invest që ka fituar tenderin për ndërtimin e aksit të Unazës së Re. Balla tha se pronari i  kompanisë së lartpërmendur është kumbuar i vajzës së Bashës, duke përmendur emrin

SHQIPËRIA NË KRIZË! KËRKOHET NJË KANDIDAT PËR KRYEMINISTËR
  • 2018-12-18

SHQIPËRIA NË KRIZË! KËRKOHET NJË KANDIDAT PËR KRYEMINISTËR

Nga Mentor KIKIA Referuar protestave, refreni që kam dëgjuar më shumë ndër biseda këto ditë ka qenë dilema: Mirë po e heqim Ramën, po kush të vijë? Të kesh një qeverisje të keqe, është një problem. Por të mos kesh asnjë alternativë për ta zëvendësuar atë, është një mijë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama