Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
E akuzuan për plagjiaturë, Manastirliu: Shpifje dashakeqe!
  • 2018-12-03

E akuzuan për plagjiaturë, Manastirliu: Shpifje dashakeqe!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është akuzuar sot nga Lëvizja për Universitetin se ka bërë plagjiature me punimin e Doktoraturës e saj. Ministrja sqaron se punimi i saj ashtu si çdo doktoraturë tjetër, në pjesën teorike ka jo vetëm këto, por edhe të tjera referenca (t

Produkte jo cilësore, mashtrimi me blerjet online
  • 2018-11-27

Produkte jo cilësore, mashtrimi me blerjet online

Fiks Fare trajtoi mbrëmjen e sotme rastet e dy qytetarëve që denoncuan blerjet online nga Media Shop. Ata kishin blerë produkte online të cilat në njërin rast nuk ishte produkti që kishte blerë, kurse në rastin e dytë produkti prishet sapo përdoret. Qytetarët pohuan për Fiks Fare se pr

No Pic available
  • 2018-11-23

Kokëqethura, nën tehun e gijotinës

Luan Rama Kokëqethura nën tehun e gijotinës. Viti 1944-1945. Kjo ndodhi në Francë. Kohë më parë kjo kishte ndodhur dhe në Spanjë, në Gjermani, nëpër botë… Lufta sapo kishte mbaruar dhe koka grash qetheshin përmes forcës. Kokëqethurat shtyheshin si bagëtitë dhe zvarriteshin

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17
  • 2018-11-23

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian Gjeorgji 2020 për kombëtaren e femrave U-19. Gjithsej jane 12 grupe me nga 4 skuadra dhe Shqipëria bën pjesë në grupin e tretë së bashku me Gjermaninë, Portugalinë dhe Azerbaixh

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë
  • 2018-11-19

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë

(Me rastin e përvjetorit të vdekjes) Luan Rama Së shpejti do të jemi bashkë dhe meqë skemi humbur shijen e njëri-tjetrit, ne do ti gëzojmë qeniet tona. Endërroj gjinjtë e tua, sytë e tua, seksin tënd të mrekullueshëm Gala dorogaja Nga një letër e Paul Eluard dërguar gruas së tij.

Spartak Papadhimitri, sjell fotot e dokumentarit që u kritikua
  • 2018-11-14

Spartak Papadhimitri, sjell fotot e dokumentarit që u kritikua

Me buzëqeshjen qe i dallon në portret artisti Spartak Papadhimitri shfaqet pranë kameras, në shesh xhimiri në fotot e nxjerra nga arkiva. Eshtë dhjetor i vitit 1980 dhe fotot i përkasin xhirimeve të filmit dokumentar ” Vargmalet e Eposit” me skenar nga Luan Rama. Me regji nga Gav

No Pic available
  • 2018-11-10

Porta e Ferrit, kjo katedrale e Roden

 Luan Rama Artur Rembo i pëlqente katedralet Ai fliste për katedralet që ndereshin në qiell. Bodler i pëlqente gjithashtu Monet pikturonte në dhjetra variante e tone ngjyrash katedralet e përhumbura të Reims apo të Milanos Eshtë dehëse një katedrale, është magjiplotë. Hygo do të shk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama