Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
No Pic available
  • 2018-10-29

CR7 rrëfen për herë të parë arsyen e vërtetë të largimit nga Reali

Cristiano Ronaldo rrëfehet në 360 gradë. Në një intervistë ekskluzive për revistën franceze France Football që është edhe krijuesja e Topit të Artë, ylli portugez ka treguar për herë të parë arsyet e largimit të tij nga Reali i Madridit. Fajtori kryesor i largimit të CR7-ës nga L

Erotikat marramendëse të Roden-it
  • 2018-10-27

Erotikat marramendëse të Roden-it

Viti 1900. Skulptori i famshëm Ogyst Roden (Auguste Rodin), ishte në kulmin e artit të tij kur lava e vullkanit të tij shpërthyes derdhej e ngurtësohej për të na dhënë veprat më të mira të krijuara nga ai. Padyshim që skulptori i fuqishëm botëror me kohë u kthye në një referencë

Erotikat maramendëse të Roden-it
  • 2018-10-26

Erotikat maramendëse të Roden-it

Viti 1900. Skulptori i famshëm Ogyst Roden (Auguste Rodin), ishte në kulmin e artit të tij kur lava e vullkanit të tij shpërthyes derdhej e ngurtësohej për të na dhënë veprat më të mira të krijuara nga ai. Padyshim që skulptori i fuqishëm botëror me kohë u kthye në një referencë

No Pic available
  • 2018-10-21

«Vëllai im Arthur Rimbaud»

Elisabeth Rimbaud E pashë të vinte në shtëpinë tonë për herë të fundit. Ditë të paharruara, përgjime pranë tij dhe netë që nuk do të kthehen më kurrë, kurrë, kurrë! E kam mbajtur trupin e tij që përkundej; e kam mbajtur me këto duar atë trup që vuante dhe mundohej. I prija n

No Pic available
  • 2018-10-20

Rimbaud, ky gjeni!

Arthur Rimbaud, (Rembo), u shfaq vonë në botën e poezisë dhe të kulturës shqiptare. Ai erdhi me vargje tronditëse, vezulluese e magjike. Dhe sapo u shfaq, atë e njohën se ky poet vinte nga universi i gjenisë. E përqafuan njëherësh. E kthyen në mit. Në vitet 20-30 të shekullit të k

Heroi i heshtur që pastroi vullnetarisht Muzeun Gjergj Kastrioti
  • 2018-10-20

Heroi i heshtur që pastroi vullnetarisht Muzeun Gjergj Kastrioti

Kastriot Shkreta është një hero i heshtur, ku pa kërkuar asgjë dhe pa bërë  bujë, mori iniciative që të pastrojë të gjithë godinën dhe ambientin e jashtëm të Muzeut Kombëtar Gjergj Kastrioti në Krujë. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getE

Incidenti në PE, Rama publikon sms-në e eurodeputetit: E tmerrshme!
  • 2018-10-16

Incidenti në PE, Rama publikon sms-në e eurodeputetit: E tmerrshme!

Kryeministri Edi Rama në një postim në Twitter, ka zbuluar mesazhin e një miku të tij në Parlamentin Europian, i cili ka komentuar situatën e djeshme mes partive shqiptare. Sipas mesazhit të publikuar në “Twitter” nga Rama, miku nga Parlamenti Evropian i shkruan se ajo që ndodh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama