Rezultate te kerkimit per termin: +Esht

Meta: total 1000 / total_found 9246 / time 0.004 / keyword[0] esht / docs[0] 9246 / hits[0] 12221 /
No Pic available
  • 2018-10-14

Kur Fitzgerald endej në rrugët e Parisit

Një nga emrat më të njohur të letërsisë amerikane të shekullit XX është padyshim Scott Fitzgerald (1896-1940), autori i romanit të famshëm «Gatsby i madh», apo siç është përkthyer në frëngjisht «Gatsby i mrekullueshëm», një roman i ekranizuar bukur me aktorin Leonardo di Capri

No Pic available
  • 2018-10-12

Një fotografi e panjohur e Bodlerit

Serge Plantureux është për tu përshendetur. Pas fotografisë së fundit të poetit emblematik Vincent Van Gogh të zbuluar para tre vjetësh mes miqve të tij impresionistë, ai zbuloi më pas një tjetër fotografi të panjohur deri më sot të poetit të madh Charles Baudelaire. Ai i ngjan nj

Turqi-Siri, jeta përgjatë murit që ndan dy botë
  • 2018-10-10

Turqi-Siri, jeta përgjatë murit që ndan dy botë

Jeta e 3,5 milionë refugjatëve sirianë në Turqi has në vështirësi të shumta, por ata gëzojnë që janë të sigurtë. Ndërkohë të afërm të tyre ende përballen me luftën në anën tjetër të kufirit turko-sirian të izoluar prej tre vjetësh nga një mur 800 km. i gjatë dhe i vrojtu

200 mijë  për Babalen, Salianji: Alizoti, aktor! Pse nuk e nxjerr policia?
  • 2018-10-09

200 mijë për Babalen, Salianji: Alizoti, aktor! Pse nuk e nxjerr policia?

Çështja Babale është rikthyer sërish për të trazuar politikën shqiptare pas vendimit të Prokurorisë për të arrestuar Albert Veliun dhe Fredi Alizotin, kunatin e Dëshmitarit X, i cili në përgjimet e siguruara nga TCH rëfen se është shtirur si Agron Xhafaj dhe për këtë do të pagu

Panuçi kundër kritikave: Nëse jam unë problemi, iki në shtëpi!
  • 2018-10-07

Panuçi kundër kritikave: Nëse jam unë problemi, iki në shtëpi!

Në një konferencë të papritur për shtyp, trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi, ka dashur të vendosë disa pika mbi i. Që nga mungesa e thirrjes së disa lojtarëve, deri te mendësia që duhet të ketë skuadra në ndeshje të caktuara. Italiani tha se vendosi në minutat e fundi

No Pic available
  • 2018-10-07

Henry pranë stolit të

Mundësia për të drejtuar Bordeaux u dogj gjatë verës por për Thierry Henry është shfaqur një tjetër shans për tu ulur në stolin e një skuadre të rëndësishme. Eshtë Aston Villa që ka shkarkuar së fundmi Steve Bruce nga drejtimi për shkak të rezultateve të dobëta në Championshi

PSE KA FRIKË QYTETARI KUR KA FRIKË POLICI?
  • 2018-10-05

PSE KA FRIKË QYTETARI KUR KA FRIKË POLICI?

Nga Artan Fuga Përse ka frikë qytetari, kur ka frikë nën-komisari? Ka dy a tri ditë që opinioni publik, media, bota e politikës kanë vendosur në qendër një ngjarje ku një vajzë ka bërë kallzim se është dhunuar nga djali i një deputeti dhe një nën-komisar policie rrëfen se ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama