Rezultate te kerkimit per termin: +Estonise

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.925Z

Berisha, mbeshtetje estoneze per reformat

Kryeministri Berisha zhvilloi dje takime me perfaqesues te larte te Estonise, ku u theksuan marredheniet e mira mes dy vendeve dhe u diskutua per intensifikimin e tyre. Keshtu kreu i qeverise, Berisha, takoi dje homologun e tij estonez, Andrus Ansip. Kreu i qeverise estoneze vleresoi hapat e rendesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.409Z

Zonja e Pare e Estonise kapet mat

Javën e ardhshme, Evelin Ilves nuk do të shoqërojë bashkëshortin e saj, presidentin e Estonisë Toomas Hendrik Ilves, në një vizitë zyrtare në Norvegji. Në shtetin që ka 1.3 milionë banorë, Zonja e Parë ka për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.427Z

Trapatoni rinovon me Irlanden

Do te jete serish Xhovani Trapatoni trajneri qe do te udheheqe kombetaren irlandeze drejt Boterorit Brazil 2014. Pasi u siguroi britanikeve nje bilete ne Euro 2012 ne fazen e play-off-it ndaj Estonise 72-vjecari italian eshte konfirmuar ne stolin e Irlandes edhe per dy vitet e ardhshme bashke me n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.393Z

Sejdiu thirrje Ban Ki Mun per planin 4 pikesh

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu tha se pret qe ne takimin e radhes te Keshillit te Sigurimit, sekretari i pergjithshem i OKB-se, Ban Ki Moon t'i perfshije kater pikat e Prishtines rreth shtrirjes se EULEX-it ne Kosove, dhe t'u jape vlefshmeri vendimeve te shtetit te Kosoves.Sejdiu i beri keto kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.486Z

Shqiperia barazon pa gola ne Estoni

Kombetarja shqiptare ka barazuar 0-0 ne ndeshjen miqesore te luajtur kunder Estonise. Mes debores dhe te ftohtit baltik, kuqezinjte kane zhvilluar nje loje mjaft te mire ne fushen e stadiumit “A. Le Kok”, ku jane vrejtur raste te shumta ne porten e vendasve.Takimi ka qene pot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.349Z

Estoni, Kaka humbet ne Talin

Rruget e shumta te kryeqytetit te Estonise, Talin kane ngaterruar yllin brazilian Kaka, i cili ndodhet ne vendin balltik per nje ndeshje miqesore mes dy kombetareve. Sipas agjencise ruse te lajmeve RIA-Novosti, fantazisti i Real Madrid ka perfituar nga pushimi qe u la dhene lojtareve tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.789Z

Fondacioni Nene Tereza ekspozite ne Estoni per punen e misionares

Ekspozite ne Estoni kushtuar jetes dhe vepres se humanitares Nene Tereza. Ky ishte qellimi i vizites dyditore qe Presidentja e Fondacionit Kulturor Nene Tereza Liri Berisha me ftese te kryetarit te grupit parlamentar Estoni-Shqiperi Rain Rosimannus zhvilloi me date 15-16 nentor. Ekspozita u hap ne n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama