Rezultate te kerkimit per termin: +Euro

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.853Z

Euro Trashed

By Joachim Starbatty The European Monetary Union, the basis of the euro, began with a grand illusion. On one side were countries Austria, Finland, Germany and the Netherlands whose currencies had persistently appreciated, both within Europe and worldwide; the countries on the other side Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.838Z

Paga 400 euro, shpenzimet 600 euro

 Sipas të dhënave të fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, paga neto te shumica e punonjësve kosovarë është 300 deri 400 euro në muaj. Por, se sa është reale kjo vlerë dhe sa është e mjaftueshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.341Z

80 mijë euro për kualifikim në Euro 2008

Federata Shqiptare e Futbollit jo vetëm që ka caktuar premiot në rast fitore për cdo ndeshje, nga 3 mijë euro për fitore jashtë, 2 mijë euro për brenda dhe nga 1 mijë për barazim jashtë dhe brenda fushë, por Komititeti Ekzekutiv ka përcaktuar edhe masën "madhe" të eurove që do të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.797Z

Kampioni në Euro 2012 mund të fitojë 23.5 milionë euro

Kampioni në Euro 2012 mund të shpërblehet nga UEFA me 23.5 milionë euro nëse arrin të fitojë secilën prej gjashtë ndeshjeve, tri në takimet në grup dhe po aq në fazën eliminatore. Fondi total i shpërblimeve do të jetë 196 milionë euro, 12 milionë euro më tepër se që ishte në ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.241Z

Kishte blerë 23 euro pikturat që vlejnë 10 milionë euro

Punëtori i një fabrike në Itali mbante në shtëpinë e tij, pa e ditur, dy piktura me një vlerë prej të paktën 10.6 milionë euro. Sipas BBC, ai i kishte mbajtur prej 40 vitesh në murin e kuzhinës pikturat e Paul Gauguin dhe Pierre Bonnard. Pikturat ishin vjedhur në shtëpinë e një k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.626Z

Euro forcohet sërish

 Monedha evropiane ka fituar sërish terren ndaj monedhës vendase. Sipas të dhënave nga agjencitë e këmbimit valutor, një euro blihej me 127 lekë dhe shitej me 127.5 lekë. Gjatë dy javëve të fundit në tregun valutor euro fitoi vetëm 1 pikë në këmbimet ndaj monedhës shqiptare. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.746Z

BE miraton fondin 600 miliardë euro për Greqinë, fuqizohet euro

Bashkimi Evropian miraton fondin e shpëtimit të Greqisë prej 600 miliardë euro. Rreth rrezikut që i kanoset monedhës së përbashkët evropiane, Spanja ka propozuar një plan me vlerë 600 miliardë euro. Ndërkohë që Londra nuk do të marrë pjesë në mbështetjen ekonomike, por Fondi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama