Rezultate te kerkimit per termin: +Euro

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.241Z

Kishte blerë 23 euro pikturat që vlejnë 10 milionë euro

Punëtori i një fabrike në Itali mbante në shtëpinë e tij, pa e ditur, dy piktura me një vlerë prej të paktën 10.6 milionë euro. Sipas BBC, ai i kishte mbajtur prej 40 vitesh në murin e kuzhinës pikturat e Paul Gauguin dhe Pierre Bonnard. Pikturat ishin vjedhur në shtëpinë e një k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.626Z

Euro forcohet sërish

 Monedha evropiane ka fituar sërish terren ndaj monedhës vendase. Sipas të dhënave nga agjencitë e këmbimit valutor, një euro blihej me 127 lekë dhe shitej me 127.5 lekë. Gjatë dy javëve të fundit në tregun valutor euro fitoi vetëm 1 pikë në këmbimet ndaj monedhës shqiptare. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.746Z

BE miraton fondin 600 miliardë euro për Greqinë, fuqizohet euro

Bashkimi Evropian miraton fondin e shpëtimit të Greqisë prej 600 miliardë euro. Rreth rrezikut që i kanoset monedhës së përbashkët evropiane, Spanja ka propozuar një plan me vlerë 600 miliardë euro. Ndërkohë që Londra nuk do të marrë pjesë në mbështetjen ekonomike, por Fondi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.651Z

Euro 2008, spanjollet perfitojne 500 mije euro per koke

Kupa e Europes do mbushe xhepat e lojtareve te kombetares spanjolle, te cilet, pervec prestigjit do te fitojne edhe shume te holla. 500 mije euro per koke do fitoje cdo lojtar iberik. Kupa e Europes do mbushe xhepat e lojtareve te kombetares spanjolle, te cilet, pervec prestigjit do te fitojne edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.047Z

Euro, forcohet serish

Tregu i kembimit valutor edhe pse eshte stabilizuar disi nga goditja e madhe e fundjaves se kaluar vazhdon te shfaqe luhatje te shpeshta. Pasi arriti rekordin historik prej 140 lekesh euro ka zbritur nje dite me pare ne nivelin 133 leke. Por kete te hene serish ne treg eshte vene re nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.125Z

Qeveria kerkon euro

Nevoja për valutë e qeverisë ka bërë që Ministria e Financave te organizoje brenda 1 muaji ankandin e dyte te bonove thesari ne euro, me nje maturim 1-vjeçar. Shuma e kerkuar eshte 15 milionq euro. Ne ankand mund te marrin pjese si subjektet bankare ashtu d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.438Z

Makina 1 euro

 Qeveria është shumë e interesuar për shifrat, sidomos ato turistiket. Ndaj, edhe pse kemi hyrë në sezonin e ri turistik, vijohet duke thënë se vjet kishte boom turistësh, duke llogaritur si turistë edhe rreth 1 milionë emigrantët që vijnë të çmallen në atdhe. Për të rr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama