Rezultate te kerkimit per termin: +Europ

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.255Z

Besart Berisha: Do kthehem në Europë dhe Kombëtare

Besart Berisha është vënë në qendër të vëmendjes, jo vetëm për golat që po shënon, por edhe mundësinë e kthimit në Europë. “Është e vërtetë se kohën e fundit kam shënuar shumë gol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.152Z

A e kërcënon virusi Ebola Europën?

Risku që virusi Ebola të vijë në Europë është “ekstremisht i ulët”, por mundësia nuk duhet përjashtuar krejtësisht. Mjekët në laboratorin e Bashkimit Europian në Gueckedou po punojnë me testimin e mostrave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.855Z

Skënderbeu dhe Kukësi:Spektakël në Europë

Pasi kanë festuar titullin e tretë radhazi, korçarët menjëherë kanë filluar të mendojnë për ndeshjet në Europë, teksa Skënderbeu do të luajë në Ligën e Kampioneve për të tretin vit rresht. Por nëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.451Z

Rama: Shqipëria vendi më i korruptuar i Europës

TIRANË- Kryesocialisti Edi Rama ka reaguar në Twitter pas publikimit të indeksit të korrupsionit për vitin 2011-të nga Transparency International. Sipas tij, Shqipëria është vendi më i korruptuar në Europë, prandaj duhet një Rilindje S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.203Z

Merkel: Të krijohet "Ushtria e Europës"

Raportohet se Kancelarja gjermane Angela Merkel e shikon si hap pozitiv krijimin e "Ushtrisë së Europës". Zëvendës-zëdhënësja e Qeverisë Gjermane Christiane Wirtz, në një konferencë shtypi të mbajtur në shtëpin&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.173Z

I ftohti mbërthen Europën

Dëbora ka mbuluar disa vende të Europës. Gjermania, Austria, Franca, Britania e Madhe dhe Rusia janë mbërthyer nga i ftohti, temperaturat e ulëta, erërat e forta dhe stuhi dëbore. Dhjetëra fluturime u anuluan, disa aeroporte u mbyllën. Aeroporti i F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.742Z

2011-a, sukseset dhe dështimet në Europë

/* */ Dash FRASHËRI - Në fakt, mund të konsiderohet një moment historik. Shqipëria pati për herë të parë tre ekipe në turin e dytë eliminator në Ligën e Europës, ose 100% të ekipeve pjesëmarrës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama