Rezultate te kerkimit per termin: +Europianin

Total: 1129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.181Z

Ndeshja Itali-Gjermani ja ke parashikon fitues elefanti Zella

Perballja me terheqese e cerekfinaleve te Euro 2016 eshte padyshim perballja e se shtunes Itali-Gjermani ne Bordobr br Nje ndeshje qe ngjall shume kujtime te fundit ne Europianin e kaluar ku italianet eliminuan gjermanet ne gjysmefinale me golat e Mario Ballotellitbr br Nderkohe qe orakulli i ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.223Z

Rama, batuta me Berishën dhe mesazhi nga Renzi

Gjatë ceremonisë së pritjes në kryeministri, Edi Rama ka bërë batuta edhe me mesazhin e homologut italian, Metteo Renzi dhe me portierin e kombëtares Etrit Berisha. "Rroftë Shqipëria që hyri në Europianin e futbollit. Tani ju presim të hyni në Europën e politikës",- ka qenë mesazhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.056Z

Zbulohet uniforma e kombetares ne France 2016

FSHF ka zyrtarizuar sot kontraten me firmen e veshjeve Makron si dhe ka prezantuar uniformen e re te Kombetares qe do te jete e vlefshme edhe per Europianin France 2016br br Sponsori i ri teknik qe do te zevendesoje Adidas-in do te jete firma italiane e veshjeve Makron marreveshja me te cilen u zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.401Z

Atmosfera pas fitores se Kombetares

brbrAshtu sic ishte parashikuar menjehere pas ndeshjes mijera tifoze kuq e zi kane preferuar qe kete fitore te kombetares me Armenine ta festojne ne rruge Me flamujt kombetar ne duar te veshur me bluza kuq e zi si dhe me qeleshe ne koke tifozet njezeri kane brohoritur ne mbeshtetje te realizimit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.721Z

Njësoj si Van Basten! Përsëritet mrekullia pas 27 vjetësh

Shumë fansa të futbollit e mbajnë mend golin e jashtëzakonshëm të Van Basten në Europianin e 1988. Ai gol u cilësua një mrekulli e natyrës por 27 vjet më vonë ka qenë një lojtar suedez që e ka përsëritur. Stevan Rodevag ka shënuar këtë gol të mrekullueshëm në ndeshjen Hacken-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Kosovarja, e eksituar pr Amerik

Chicago Red Stars e kan transferuar futbollisten e Linkopings FC, Kosovare Asllani, pr sezonin 2010 n kampionatin amerikan t futbollit t femrave. 20 vjearja nga Kosova e kishte arritur kulmin e karriers profesioniste, kur iu bashkua ekipit Linkopings n vitin 2007, duke e fituar titullin e kampionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.386Z

Ronaldo nuk thyen vetëm ëndrrat e shqiptarëve, por edhe 2 rekorde

Cristiano Ronaldo theu ëndrrat e të gjithë shqiptarëve kur shënoi dy herë në ndeshjen ndaj Hungarisë, për të barazuar në po aq herë rezultatin, barazim që nuk kualifikoi Shqipërinë. Ai u bë lojtari i parë që shënon në katër Europianë të ndryshëm dhe është vetëm një gol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama