Rezultate te kerkimit per termin: +Europianin

Total: 1129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.721Z

Njësoj si Van Basten! Përsëritet mrekullia pas 27 vjetësh

Shumë fansa të futbollit e mbajnë mend golin e jashtëzakonshëm të Van Basten në Europianin e 1988. Ai gol u cilësua një mrekulli e natyrës por 27 vjet më vonë ka qenë një lojtar suedez që e ka përsëritur. Stevan Rodevag ka shënuar këtë gol të mrekullueshëm në ndeshjen Hacken-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Kosovarja, e eksituar pr Amerik

Chicago Red Stars e kan transferuar futbollisten e Linkopings FC, Kosovare Asllani, pr sezonin 2010 n kampionatin amerikan t futbollit t femrave. 20 vjearja nga Kosova e kishte arritur kulmin e karriers profesioniste, kur iu bashkua ekipit Linkopings n vitin 2007, duke e fituar titullin e kampionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.386Z

Ronaldo nuk thyen vetëm ëndrrat e shqiptarëve, por edhe 2 rekorde

Cristiano Ronaldo theu ëndrrat e të gjithë shqiptarëve kur shënoi dy herë në ndeshjen ndaj Hungarisë, për të barazuar në po aq herë rezultatin, barazim që nuk kualifikoi Shqipërinë. Ai u bë lojtari i parë që shënon në katër Europianë të ndryshëm dhe është vetëm një gol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.314Z

Botërori me 48 skuadra, De Biasi: Mundësi e mirë për ne

Pas vendimit të FIFA-s për të zgjedhuar skuadrat pjesëmarrëse në Botërorin e vitit 2026, një reagim ka ardhur edhe nga trajneri italian i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, i cili ka folur për median italiane Sky Sport. Tekniku italo-shqiptar duket se buzëqesh me vendimin që lejon 48

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.427Z

U-21 bind me Olimpikun, në pritje të Austrisë

Përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Artan Bushati ka bindur në miqësoren e zhvilluar dje me Olimpikun, në Kompleksin Stërvitor të Ekipeve Kombëtare në Kamzë. 21-vjeçarët fituan me rezultatin 3-0, pas rrjetës së sulmuesit të Teutës, Vilfor Hysa dhe dygolëshit të mesfushorit të Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.584Z

U-19 Miqësore/ Qipro-Shqipëri 0-0

 Skuadra përfaqësuese e U-19 e Shqipërisë ka zhvilluar takimin e fundit përgatitor në prag të ndeshjeve eliminatore për Europianin e moshave që do të zhvillohen javën e ardhshme në San marino. Në takimin e dytë ndaj Qipros skuadra luajti me të njëjtin formacion si në ndeshjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.587Z

Peshëngritja, Ervis Tabaku kampion Europe për të rinj

Peshëngritja shiptare shton medaljet në aktivitetet ndërkombëtare duke marrë 6 medalje në Europianin për të Rinj të zhvilluar në Landskrona të Suedisë javën e kaluar. Ervis Tabaku ka qenë më suksesshmi duke u shpallur kampion kontinenti në peshën 94 kg, kategori në të cilën garon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama