Rezultate te kerkimit per termin: +Europianin

Total: 1129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.427Z

U-21 bind me Olimpikun, në pritje të Austrisë

Përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Artan Bushati ka bindur në miqësoren e zhvilluar dje me Olimpikun, në Kompleksin Stërvitor të Ekipeve Kombëtare në Kamzë. 21-vjeçarët fituan me rezultatin 3-0, pas rrjetës së sulmuesit të Teutës, Vilfor Hysa dhe dygolëshit të mesfushorit të Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.584Z

U-19 Miqësore/ Qipro-Shqipëri 0-0

 Skuadra përfaqësuese e U-19 e Shqipërisë ka zhvilluar takimin e fundit përgatitor në prag të ndeshjeve eliminatore për Europianin e moshave që do të zhvillohen javën e ardhshme në San marino. Në takimin e dytë ndaj Qipros skuadra luajti me të njëjtin formacion si në ndeshjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.587Z

Peshëngritja, Ervis Tabaku kampion Europe për të rinj

Peshëngritja shiptare shton medaljet në aktivitetet ndërkombëtare duke marrë 6 medalje në Europianin për të Rinj të zhvilluar në Landskrona të Suedisë javën e kaluar. Ervis Tabaku ka qenë më suksesshmi duke u shpallur kampion kontinenti në peshën 94 kg, kategori në të cilën garon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.729Z

Rinovim apo largim

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Xhani De Biazi, mund të kthehet në Itali. Kievo e Veronës, një klub I Serisë A, e synon trajnerin 56-vjeçar dhe maje sipas mediave në Itali ka pasur kontakte me De Biazin. Trajneri ka edhe pak muaj të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.959Z

Basha Shperblim per kampionet e peshengritjes

0 Peshengitesit qe ngriten lart flamurin shqiptar ne europianin e peshengrites ne Telaviv do tu jepet nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.145Z

Xavi Doping Futbolli spanjoll nuk ka lidhje

Mesfushori i kombetares spanjolle dhe Barcelones Xavi Hernandez mohoi se lojtaret spanjolle te cilet fituan Boterorin e pare ne histori per vendin e tyre kane lidhje me dopingun qe ka perfshire sportin spajnoll ditet e fundit. Me vjen keq per rastin e dopingut ne atletike por ne futbollin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.327Z

Miqësorja, policët shqiptarë mundin 3-0 homologët francez

TIRANË- Në pritje të ndeshjes Shqipëri-Francë që do të luhet të premten për Europianin 2012, ka qenë policia e Tiranës ajo që ka dhënë sinjalin e parë pozitiv për futbollin shqiptar. Në një ndeshje miqësore me homologët e Nicës në Francës, policët shqiptarë kanë arritur të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama