Rezultate te kerkimit per termin: +Europs

Total: 279
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.622Z

KE :Shqipëria kredenciale të vlefshme në Strazburg

Komiteti i Rregullores s Kshillit t Europs bn t vlefshme kredencialet e Shqipris n Asamblen parlamentare t ktij organizmi. Lajla Prnaska, deputete e Partis Demokratike, njherazi dhe antare e delegacionit shqiptar n Parlamentin europian e kontaktuar nga Televizioni Klan sqaron se mbshtetja e kredenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.071Z

Rikthehen Kampiont e Europs

Pas humbjes shokuese me Zvicrën, në ndeshjen e parë të Grupit H, spanjollët Kampionë të Europës rikthehen tek fitorja dhe sigurojnë 3 pikë ndaj Hondurasit në ndeshjen e tyre të dytë. Spanjollët shënuan dy herë në portën e kombëtares modeste të Hondurasit, që të dy m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.261Z

MTKRS dhe KiE, dokument për politikat rinore

Pr t qen sa m afr Europs dhe pr tedhe m par realitetet hyrjen e Shqipris n Europ pa viza, Ministria e Kulturs dhe Rinis n bashkpunim me ekspert t Kshillit t Europs, kan prgatitur nj dokument mbi politikat rinore n vendin ton, pjesmarrjen e t rinjve n vendime t rndsishme pr shoqrin shqiptare. Nj doku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Fule: Rruga e Ballkanit drejt BE, pranë finishit

Rruga drejt Europs pr vendet e Europs Juglindore sht gjithnj e m pran finishit. Kt e garantoi Komisioneri europian pr Zgjerim Stefan Fyle, gjat fjals s tij n Samitin e Procesit t Bashkpunimit mes Vendeve t Europs Juglindore t mbajtur n Stamboll t Turqis. Komisioni Europian, tha Fyle, po prgatit tash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.710Z

Çavusoglu: Opozita na premtoi zgjidhje, por nuk bëri asgjë

Presidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Mevlut avushoglu ka riprsritur qndrimin tpublik n muajin shkurt n Tiran, nprmjet deklarats q Komiteti Presidencial i Kshillit t Europs i drejtoi opozits shqiptare, lidhur me transparencn e zgjedhjeve, duke i krkuar q t’i drejtohet Gjykats

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.758Z

Lakso: E nevojshme fundi i bojkotit, deputetët të japin kontributin e tyre

Kshilli i Europs do t mbshtes prpjekjet dhe rolin ndrmjetsues t presidentit Bamir Topi pr zgjidhjen e krizs politike n Shqipri. N nj intervist dhn pr BBC n shqip, reporteri pr Shqiprin, Jaako Lakso, theksoi se sht absolutisht e nevojshme q bojkoti i Parlamentit t marr fund, pasi si theksoi ai, do de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

30 studett e par marrin diplomn e Shkolls Shqiptare te Studimeve Politike

Rreth 30 studentt e brezit te par t Shkolls Shqiptare te Studimeve Politike, u diplomuan sot me nje ceremoni ku ishte i pranishem edhe presidenti i republikes Bamir Topi. E para eksperienc n studimet politike n Tiran, u cel ne fillim te ketij viti me mbshtetjen e Kshillit t Europs dhe zyrs s tij n S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama