Rezultate te kerkimit per termin: +Europs

Total: 279
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Finalistët e Euroligës, Barcelona Olimpiakos

Barcelona – Olimpiakos sht finalja e Euroligs e ktij viti n bastketboll pr meshkuj. Bara ka eliminuar CSKA-n Mosks q e mundi me rezultatin 64 – 54. Olimpiakos ka shkuar m tej fal fitores s vshtir n kohn shtes ndaj Partizanit t Begoradit, 83 – 80. Barcelona dhe Olimpiakosi takohen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.350Z

Topi takim me ambasadorin spanjoll Montobio

Nj dit nga miratimi i rezoluts pr Shqiprin n asamblen Parlamentare t Kshillit t Europs, Presidenti i Republiks, Bamir Topi u takua me Ambasadorin spanjoll Manuel Montobio de Balanse, me cilsin e Presidencn s radhs s BE-s dhe prfaqsuesin e Delegacionit t Komisionit Europian n Tiran, Luixhi Bruza. Dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Anullohen fluturimet edhe nga Aeroporti i Rinasit

Situata kaotike q ka prekur gjith Europn si pasoj e res vullkanike q ka ardhur nga Islanda ka prekur edhe aeroportin shqiptar t Rinasit. Dy fluturime drejt Londrs dhe Budapestit t kompanive British Airuejs, Albanian Airlines dhe Malev u anulluan sot, nj efekt domino ky i mbylljes s aeroporteve prkat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.622Z

Vendet e Ballkanit, pakt kundër krimit

Kryeprokurort e Shqipris, Bosnie-Hercegovins, Kroacis, Maqedonis, Malit t Zi e Serbis firmosn n Rom Memorandumin e Mirkuptimit pr bashkpunim rajonal kundr krimit t organizuar dhe formave t tjera t krimit. Si bn t ditur EUBiznes, memorandumi synon t zgjeroj bashkpunimin mes shrbimeve t prokuroris. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.333Z

Vrasja në Himare, Godo: Qellimisht i vishen motivet etnike

Vrasjes se 35 vjecarit Aristotel Guma po i vishen qelllimisht motive etnike. I ketij mendimi eshte politikani Sabri Godo i cili sheh tek kercenimet e kryetarit te bashkise Vasil Bollano me mbylljen e sezonit turistik, perpjeket per aneksimin e Himares. Madje Godo shkon edhe me tej kur i cileson tent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.361Z

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron

Presidenti francez vlersohet me Çmimin e qytetit t Ahenit Karli i Madh pr vitin 2018 pr merita n unitetin e Europs. Macron vlersohet pr “vizionin e nj Europe t re dhe rithemelimin e projektit europian”. “Dy aspekte na kan nxitur t vlersojm presidentin francez”, deklaroi krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Studentët e BE, aksion për pastrimin e plazhit

Ministri i Mjedisit Fatmir Mediu zhvilloi nj takim me student t Gjeoshkencave t ardhur nga vende t ndryshme t Europs n bregdetin e Gjirit t Lalzit. Ministri Mediu njohu studentt me hapat q po ndjek qeveria n prmirsimin e mjedisit, ndrkoh q e cilsoi si mjaft t rndsishme ecurin e procesit t prafrimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama