Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Gazi lotsjellës në protesta: Lleshaj: Berisha e bleu pas 21 janarit!
  • 2019-03-12

Gazi lotsjellës në protesta: Lleshaj: Berisha e bleu pas 21 janarit!

Gazi lotsjellës që është përdorur në protestat e opozitës është blerë pas ngjarjeve të 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë 4 demonstrues të opozitës atëherë, sot mazhoranca në qeverisje, (PS). Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një intervistë  Debati në Channel One, tha

Londra kërkon shtyrjen e Brexit-it. Juncker: Nuk ka më bisedime
  • 2019-03-12

Londra kërkon shtyrjen e Brexit-it. Juncker: Nuk ka më bisedime

Kryeministrja britanike, Thereza May, mori nga BE këshilla për mekanizmin e diskutueshëm të kthyeshëm për kufirin irlandez në kontekstin e Brexit. Këto ndryshime, të cilat mund të garantojnë përparimin e shumicës për të ratifikuar në votimin e së martës, “forcojnë dhe përmi

No Pic available
  • 2019-03-11

Ofendoi sovranin e shtetit, dënohet me 33 vjet burg aktivistja

Aktivistja iraniane për të drejtat e njeriut, Nasrin Sotoudeh, u dënua me shtatë vjet burgim, raportoi media lokale në Iran. Një gjyqtar në Gjykatën Revolucionare të Teheranit i tha agjencisë së lajmeve ISNA se Sotoudeh u dënua me pesë vjet për “komplot kundër sistemit” dh

Venezuela pa energji elektrike, Maduro akuzon SHBA-të
  • 2019-03-08

Venezuela pa energji elektrike, Maduro akuzon SHBA-të

Presidenti venezuelian, Nicolas Maduro, ka fajësuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndërprerjen masive që Karakas dhe një duzinë shtetesh në vend ka mbetur në errësirë. Ndërprerja e energjisë, ka denoncuar Maduro, “është pjesë e luftës elektrike të shpallur dhe drejtuar

Kriza politike/ Bushati jep alarmin: Evropa rri dhe 50 vjet pa Shqipërinë, duhet
  • 2019-03-07

Kriza politike/ Bushati jep alarmin: Evropa rri dhe 50 vjet pa Shqipërinë, duhet

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në rubrikën Opinion në News24,ka folur për krizën politike në vend, duke kërkuar që palët të dialogojnë për të arritur një zgjidhje me sa më pak pasoja në procesin integrues të vendit. Sipas tij vetëm dialogu mund të sjellë palët në binar

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian
  • 2019-03-04

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian

Yelizaveta është rekrutuar nga një ish-deputete e Frontit Nacional në Francë. Kolegët: Një turp! Vajza e Dmitrit është e njohur për fotot e festave të publikuara në Instagram Stazhistja e eurodeputetit të PE-së, Aymeric Chauprade, ish-Fronti Nacional, quhet Yelizaveta Peskova, është

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!
  • 2019-03-04

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ndodhej sot në Shqipëri për një vizitë zyrtare dhe në një konferencë për mediat me homologun Ilir Meta ka folur për çështjen e zgjerimit të Bashkimit Europian. Teksa theksoi se Sllovenia është mbështetëse e fortë e rrugës së Shqipërisë drejt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama