Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Tirana merr çmim në Lisbonë, qyteti me transformimin më të thellë në Europë
  • 2018-09-15

Tirana merr çmim në Lisbonë, qyteti me transformimin më të thellë në Europë

Në rrugëtimin e saj transformues, për tu shndërruar në një qytet europian, Tirana ka rrëmbyer një tjetër vlerësim të rëndësishëm në Lisbonë. Pas çmimit në Barcelonë për sheshin Skënderbej dhe atij në Londër për Pazarin e Ri, kryeqyteti shqiptar është përzgjedhur nga një

Taksa rrugore mund ti dërgojë bizneset për në Maqedoni
  • 2018-09-14

Taksa rrugore mund ti dërgojë bizneset për në Maqedoni

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën Rruga e Kombit nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve tregtare në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Sipas vendimit cili pritet të

No Pic available
  • 2018-09-14

Princi shqiptar Malik, një peshkatar perlash në periferinë parisiane 

Një Princ shqiptar në Paris? Kur dhe në çkohë? Vallë bëhet fjalë për Esat Pashë Toptanin që në selinë e tij «qeveritare» në Hôtel Continental, pranë Place de la Concorde të Parisit, i cili paraqitej kudo si Princ i Shqipërisë apo Alejandro Kastriota, ky pinjoll i një prej deg

Basha: Zotohem para Azem Hajdarit se do ta pastroj politikën nga krimi
  • 2018-09-12

Basha: Zotohem para Azem Hajdarit se do ta pastroj politikën nga krimi

Pas ceremonisë përkujtimore të 20-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit, kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi se qeveria e lidhur me krimin po vret ëndrrën e Azem Hajdarit. Basha u zotua se do ta pastrojë politikën nga krimi dhe se në vend do të ketë liri dhe demokraci. E kujtojmë sot Az

Fronti anti Merkel-Macron, Salvini bashkohet me populistët e Steven Bannon
  • 2018-09-08

Fronti anti Merkel-Macron, Salvini bashkohet me populistët e Steven Bannon

Një erë e re po fryn në Europë me ish-strategun kryesor të fushatës së Trump në mediat sociale, Steven Bannon, i cili ka zbarkuar për të forcuar partië euro-skeptike dhe së fundmi ka afaruar në gjirin e grupimit të tij anti-evropian Movement edhe populistin Matteo Salvini. Ministri i b

SHANSI I DYTË I GREQISË
  • 2018-08-21

SHANSI I DYTË I GREQISË

Greqia i ka thënë dje lamtumirës Troikës duke ka dalë zyrtarisht nga plani i ndihmave ndërkombëtare që kanë shmangur falimentimin dhe daljen nga euro, falë reformave shumë të ashpra dhe strikte. Epoka e shpëtimit BE-FMN ka përfunduar dhe unioni ia doli ti shpëtojë grekët nga falimen

KU ËSHTË E GABUAR QË KËRKOHET KORRIGJIM?!
  • 2018-08-13

KU ËSHTË E GABUAR QË KËRKOHET KORRIGJIM?!

ARBEN MANAJ Kjo historia e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, automatikisht më kujton pak a shumë, atë që thoshte Shekspiri se; gënjeshtra ka shtatë variante, kurse e vërteta një. Dhe të vërtetën, në këtë mesele, më mirë se shumë nga ne te tjerët, të mbajtur qëlli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama