Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Jo vetëm në plazhe, turistët e huaj joshen edhe nga guidat
  • 2018-08-02

Jo vetëm në plazhe, turistët e huaj joshen edhe nga guidat

E rekomanduar si një nga destinacionet më të mira të kësaj vere në Europë, për shkak të larmisë magjepsëse natyrore që ofron, Shqipëria është përballur këtë sezon me një fluks të madh turistësh të huaj, që kanë mbushur hotelet përgjatë brigjeve të Adriatikut. Po rëndom

Valë sulmesh në Afganistan. Pengmarrje, 11 të vdekur e mbi 50 të plagosur
  • 2018-07-31

Valë sulmesh në Afganistan. Pengmarrje, 11 të vdekur e mbi 50 të plagosur

Agresorë me armë kanë sulmuar një ndërtesë qeveritare në qytetin lindor të Jalalabad të Afganistanit dhe morën dhjetëra pengje, pasi një bombardues vetëvrasës shpërtheu në portën hyrëse. Askush nuk ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin, megjithëse ISIS lëshoi një dek

No Pic available
  • 2018-07-25

Ujqërit e Putinit ngrenë kamp ushtarak në Sllovaki?!

Në prag të 50-vjetorit të pushtimit të Çekosllovakisë së atëhershme nga Pakti i Varshavës, një nga grupet që fuqishëm mbështet Kremlinin, ka ngritur një kamp të stilit ushtarak pranë kryeqytetit të Sllovakisë vend anëtar i NATO-s. Klubi i motoristëve Ujqërit e Natës, anëtar

AMERIKA, GJERMANIA DHE NDARJA IDEOLOGJIKE
  • 2018-07-20

AMERIKA, GJERMANIA DHE NDARJA IDEOLOGJIKE

Presidenti Donald Trump i shtoi kritikat ndaj kancelares gjermane Angela Merkel, duke thënë në një intervistë televizive se politikat e saj të emigracionit kanë qenë një fatkeqësi për Evropën. “Angela dikur ishte një superstar deri në momentin kur lejoi miliona njerëz të vinin

Ministri francez: Evropa do të ngrihet kundër Trumpit
  • 2018-07-13

Ministri francez: Evropa do të ngrihet kundër Trumpit

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian, tha se Evropa do të ngrihet kundër përpjekjeve të presidentit amerikan, Donald Trump, për të “destabilizuar” Bashkimin Evropian dhe për të penguar bashkëpunimin ndërkombëtar. Le Drian tha se Trump “nuk mund ta pranojë

Viktima e Erdoganit në futboll: Mesut Özil
  • 2018-07-12

Viktima e Erdoganit në futboll: Mesut Özil

A do ta braktisë Mesut Özili kombëtaren gjermane të  futbollit? Edhe në Turqi atë e presin me ndjenja të përziera. Që dikur  ai vendosi kundër Turqisë, këtë nuk ia kanë harruar. Evropa Në Gjermani vazhdojnë të shqiptohen gjithnjë e më shumë kritika kundër Mesut Özil-it: filli

Ruçi nga Varshava: Vendet tona duhet të kenë yll polar BE-në
  • 2018-07-12

Ruçi nga Varshava: Vendet tona duhet të kenë yll polar BE-në

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndodhet në Varshavë, ku po merr pjesë në Samitin e Kryetarëve të Parlamenteve të Evropës Qendrore e Lindore, si edhe në kremtimin e 550 vjetorit të parlamentarizmit në Poloni, në datat 12-13 korrik. Ruçi është i ftuar nga kryetari i Senatit dhe kryetari i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama