Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
No Pic available
  • 2018-07-10

Deti, Rama-Tsipras në Londër: Një zgjidhje pozitive do arrihet së shpejti

Nga Samiti i Ballkanit Perëndimor që po zhvillohet në Londër, për mediat është prononcuar kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras. Ai ka deklaruar se ka përpjekje serioze për zgjidhjen e problemeve mes Greqisë dhe Shqipërisë, në një kohë kur dy vendet po negociojnë çështjen e kufi

Tusk: SHBA nuk do të ketë aleat më të mirë se Evropa!
  • 2018-07-10

Tusk: SHBA nuk do të ketë aleat më të mirë se Evropa!

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka paralajmëruar presidentin amerikan, Donald Trump në kohën e tensioneve para nisjes të samitit të NATO-s, duke thënë se presidenti i Shteteve të Bashkuara ka kritikuar Evropën pothuajse në baza ditore rreth shpenzimeve për mbrojtje dhe i ka

No Pic available
  • 2018-07-09

Fati i Euros, Presidenti i BQE: E rëndësishme që BE të mbetet e bashkuar

Teksa afrohet momenti për ndërprerjen e masave për lehtësimin sasior nga Banka Qendrore Evropiane, Mario Draghi kërkoi një BE  të fortë gjatë një seance në Parlamentin Evropian. Kjo nuk do të thotë që ne do të ndalim politikën tonë monetare ekspansioniste, tha ai. Presidenti i BQE

VIKTOR ORBAN, SHEMBULL PËR KONSERVATORËT
  • 2018-07-06

VIKTOR ORBAN, SHEMBULL PËR KONSERVATORËT

Viktor Orbanit i pëlqejnë fjalët e qarta dhe nuk do refugjatë në Evropë. Deklarata e tij patetike mbi politikën evropiane ndaj refugjatëve nga vjeshta e vitit 2015 përmban fjali të tilla si: “Çdo politikan evropian”, sipas kryeministrit hungarez, “që u jep shpresa për

Sanksionet e BE, motorët Harley do prodhohen jashtë SHBA-ve
  • 2018-06-26

Sanksionet e BE, motorët Harley do prodhohen jashtë SHBA-ve

Harley-Davidson planifikon të zhvendosë një pjesë të prodhimit të motorëve jashtë Shteteve të Bashkuara, për të shmangur, siç tha, barrën e tarifave të Bashkimit Evropian. Javën e kaluar, BE-ja vuri taksa hakmarrëse mbi prodhimet amerikane, pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump, k

No Pic available
  • 2018-06-23

A po shpërbëhet qeveria e Angela Merkel?

Grindjet për çështjen e azilit janë transferuar në Evropë. Në Berlin është në pikëpyetje vëllazëria e dy partive konservatore. Thikat janë mprehur, frontet janë të qarta, rezultati i paqartë. Një citat e tregon shumë mirë sa themelore është kriza aktuale qeveritare midis dy par

Lufta tregtare, Turqia nis hakmarrjen ndaj SHBA-ve
  • 2018-06-21

Lufta tregtare, Turqia nis hakmarrjen ndaj SHBA-ve

Turqia do të nisë të zbatojë tarifa kundër Shteteve të Bashkuara, në përgjigje të taksave që u ka vënë SHBA-ja importeve të saj të aluminit dhe çelikut. Ministri turk i Ekonomisë, Nihat Zeybecku, tha se, nga sot, tarifa do të vihen mbi importet e qymyrit, letrës, arrave, bajameve,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama