Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.941Z

Evropa para provës së besimit

Më 5 dhe 6 Nëntor kryeministrat e vendeve evropiane dhe aziatike takohen në samitin që mbahet çdo dy vjet me titull ASEM. Në takim do të marrin pjesë të gjitha vendet e BE-së, 21 vende aziatike e partnerë të tjerë. Ajo që në fillim duket e parrezikshme për evropianët mund të shndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.560Z

Amerika heq dore nga Evropa

Nga Financial Times Forcat amerikane po largohen ndersa evropianet duhet ti urojne ato ne udhen e tyre. Kane kaluar mbi dy dekada nga perfundimi i Luftes se Ftohte. Shtetet e Bashkuara kane rreth 80 mije trupa ne Evrope te organizuara ne kater brigada ushtarake. Njera nga to do te terhiqet nga admin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

PS Ajtyresa Evropa u hoqi vizat shqiptareve

Partia Socialiste iu kunderpergjigj diten e djeshme akuzave te bere nga Kryeministri Berisha ku theksoi se shqiptaret e dine se vizat i hoqi Evropa dhe se Shqiperia sipas saj mbeti e fundit. Vizat shqiptareve ua dha Evropa ndersa qeveria e votave te vjedhura na la te fundit ne Evrope. Evropa u d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.265Z

Evropa po ndahet

Me krizat krijohet një tendencë e re në Evropë: njerëzit në shtetet e reja të BE kërkojnë shpëtim në pozicione nacionale, konservatore dhe antiliberale, mendon Alexander Andreev. Një fantazmë po kalon nëpër Evropë - fantazma e konservatorizmit. BE kërcënon që të shpërbëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Rama: Evropa shqiptare!

Vlor (start)-Gjat nj takimi t organizuar n Vlor, kryetari i Partis Socialiste Edi Rama se ma ardhjen n pushtet t s majts, asnj shqiptar dhe shqiptare nuk do t detyrohet t marr detin me skaf, duke rrezikuar jetn. Kreu socialist tha se Evropa duhet t ndrtohet n Shqipri pr t gjith shqiptart. Ne jemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.267Z

Evropa Lige

Grupi A 21:05 Ajaks - D. Zagreb 21:05 Timisoara - Anderlekt Grupi B 21:05 Lile - Xhenoa 21:05 Valencia - S. Prage Grupi C 21:05 Selltik - Hamburg 21:05 H. Tel Aviv - R. Vjene Grupi D 21:05 Hertha - Herenven 21:05 Ventspilis - S. Lisbon Grupi E 21:05 CSKA - Bazel 21:05 Fulhem - R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.509Z

Evropa ime

Kam qenë shumë shumë e vogël, ndoshta dy-tri vjeç, teksa në xhamat e dritareve në dhomë tonë të vetme të banimit në qytetit "Studenti", përplaseshin britmat "Europë- Europë", "E duam Shqipërinë si Evropa". Ishte një ritual pothuajse i përditshëm. Europa kërkohej nga studentë, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama