Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Hapja e negociatave, Rama: BE-së nuk i kushton asnjë qindarkë
  • 2018-05-29

Hapja e negociatave, Rama: BE-së nuk i kushton asnjë qindarkë

Në një intervistë për televizionin francez France 24, kryeministri Rama ka deklaruar se çelja e negociatave për anëtarësimin në BE janë një rrugë besimi për Shqipërinë. Nuk kërkojmë asnjë para nga Europa. Negociatat nuk i kushtojnë asnjë qindarkë Bashkimit Europian”. Ai e

Ruajtja e paktit bërthamor, kushti i Iranit: Europa të blejë naftën tonë
  • 2018-05-25

Ruajtja e paktit bërthamor, kushti i Iranit: Europa të blejë naftën tonë

Irani ka parashtruar kërkesën kryesore për Evropën, nëse liderët e unionit duan që të mbajnë në funksion marrëveshje bërthamore të firmosur në vitin 2015, nga e cila u tërhoqën më 12 maj SHBA-të. Evropa duhet të blejë naftën tonë, ka deklaruar kreu i Lartë i Iranit, Ajatollah

Shqipëria dhe kostumi shqiptar i Joseph Roth
  • 2018-05-25

Shqipëria dhe kostumi shqiptar i Joseph Roth

Xhamia është si një kazermë, pasi aty ruajnë ushtarë. Të gjitha hotelet janë plot, meqë ngado kanë ardhur gazetarë, diplomatë e deputetë, oficerë nga Anglia e Italia, me rastin e mbledhjes së Parlamentit. Tirana është një minierë subjektesh sensacionale: rrugët janë me kalldrëm

The Sun: Karteli shqiptar i kokainës kontrollon Londrën, bëjnë jetë luksi
  • 2018-05-23

The Sun: Karteli shqiptar i kokainës kontrollon Londrën, bëjnë jetë luksi

Sërish një media e njohur britanike dhe sërish flitet për kokainë të kontrolluar nga mafia shqiptare, Duket se niveli në rritje i kriminaliteti në rradhët e shqiptarëve të vendosur në Londër, është kthyer në një shqetësim madhor për autoritetet britanike dhe jehona në media ësht

82% e gjermanëve konsiderojnë SHBA partner jo të besueshëm
  • 2018-05-22

82% e gjermanëve konsiderojnë SHBA partner jo të besueshëm

Shumica dërrmuese e gjermanëve besojnë se SHBA nuk është një partner i besueshëm për Berlinin kur bëhet fjalë për bashkëpunimin politik, sipas një sondazhi të ri. Rezultatet e sondazhit vijnë pasi kancelarja Merkel tha se Evropa nuk mund të mbështetet më te Uashingtoni. Sondazhi, i

ILUZIONET GJERMANE RRETH PUTINIT DHE RUSISË
  • 2018-05-19

ILUZIONET GJERMANE RRETH PUTINIT DHE RUSISË

Kur kancelarja gjermane Angela Merkel të takohet të premten (19.05) me presidentin rus Vladimir Putin në Soçi, “Java e Rusisë” e politikës së jashtme gjermane do të arrijë kulmin. Sepse ditët e fundit ishin në Moskë për të diskutuar me homologët e tyre rusë për çështj

No Pic available
  • 2018-05-16

Berlin, diskutim për Shqipërinë në Bundestag

Në një tryezë të rrumbullakët në ambientet e Parlamentit Gjerman u debatua rreth hapjes së negociatave me Shqipërinë. Debati nxori në pah dallimet mes partive të koalicionit qeverisës. Po të qe për socialdemokratin Michael Roth, ministrin e Shtetit për Çështje Evropiane, pranë Min

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama