Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Andrea Bocelli dhe Deutsche Telekom besojnë në një Evropë ku njerëzit janë të lidhur me njëri-tjetrin
  • 2016-07-16

Andrea Bocelli dhe Deutsche Telekom besojnë në një Evropë ku njerëzit janë të lidhur me njëri-tjetrin

Një fushatë e re komunikimi, me tenorin e famshëm Andrea Bocelli, thekson idenë e një Evrope të lidhur nëpërmjet të njëjtit rrjet Drejtori Ekzekutiv i Grupit Deutsche Telekom, Timotheus Höttges, thotë se: "një Evropë pa kufij i duhet një komunikim përtej kufijve" "Ndihuni të lidhu

No Pic available
  • 2016-07-16

Evropa, sipas kardinalit Biffi

Nuk njihet shumë ndër shqiptarë, kardinali italian Giacomo Biffi (Milano, 13 qershor 1928-Bolonja, 11 korrik 2015), për një kohë të gjatë kryeipeshkëv i Bolonjës, i njohur në rrethet e Kishës katolike e jashtë saj, sa për veprat e tij të shumta, aq edhe për fjalën tejet të mpreht

Kosova, nikoqire e një asambleje evropiane të studentëve të mjekësisë
  • 2016-07-16

Kosova, nikoqire e një asambleje evropiane të studentëve të mjekësisë

Kosova do të jetë nikoqire e Asamblesë Vjeshtore të Përgjithshme të studentëve përfaqësues të mjekësisë nga Evropa, e cila do të zhvillohet nga data 9 deri më 15 shtator 2016 në Prishtinë, një bashkorganizim i "EMSA-Autumn Assembly" dhe Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit

Britania e Madhe ka qenë dhe mbetet një partner global për Kosovën
  • 2016-07-16

Britania e Madhe ka qenë dhe mbetet një partner global për Kosovën

Kosova do të zhvillojë edhe më tej partneritet të afërt me Britaninë e Madhe, pavarësisht vendimit të britanikëve në referendum për dalje nga Bashkimi Evropian, si dhe do të fokusohet në një bashkëpunim më të madh me NATO dhe organizata të tjera ndërkombëtare, u tha sot në konf

No Pic available
  • 2016-07-14

Haradinaj: Të bëjmë një Demarkacion tjetër deri në vjeshtë

Në intervistë për Radio Evropa e Lirë, ai ka thënë se nuk beson që do ti kthehen formave jo konvencionale të kundërshtimit në Kuvend. Haradinaj, thotë se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi nuk ka qenë fokusi i vizitës së zëvendës sekretares amerikane të shtetit, Viktoria Nuland

Rritet numri i pushuesve në Shëngjin
  • 2016-07-14

Rritet numri i pushuesve në Shëngjin

Këtë verë plazhi i Shëngjinit në veri të vendit, është i tejmbushur nga pushuesit e shumtë që e kanë zgjedhur si destinacionin e preferuar për të kaluar pushimet. Pastërtia, qetësia, çmimet e konkurrueshme, kanë bërë që shumë familje të zgjedhin të pushojnë në Shëngjin. Ope

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama