Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
KUR BABADIMRI NUK SJELL DHURATA
  • 2019-01-01

KUR BABADIMRI NUK SJELL DHURATA

Nga Fadil LEPAJA U pa puna, babadimri sivjet për kosovarët nuk sjell asgjë. Sidomos ai nga Brukseli. Madje ka fjalë se edhe me 2019, strajca e babadimrit evropian, ka me qenë po kaq e zbrazët për ne. Por kush do të marrë rolin e babadimrit i cili nuk sjell asgjë? A do të vishet Mogherini

No Pic available
  • 2018-12-31

Mesazhi i Presidentit: Të lemë konfliktet rraskapitëse, duhet dialog

Në mesazhin e fundvitit, Presidenti Ilir Meta bën thirrje për dialog, duke lënë pas konfliktet e vazhdueshme dhe rraskapitëse të vitit që po mbaron. Kreu i Shtetit, ka zgjedhur rrjetet sociale, për uruar  që Viti 2019 të realizojë dëshirën e madhe të hapjes së negociatave me Bashkim

VIZAT DHE SHTETRRETHIMI I VAZHDUAR PËR KOSOVARËT
  • 2018-12-27

VIZAT DHE SHTETRRETHIMI I VAZHDUAR PËR KOSOVARËT

Nga: Fadil LEPAJA Dikur, viteve të 80-ta dhe 90-ta të shekullit të kaluar, për shumë të rinj shqiptar, edhe për qytetarë të gjitha moshave e gjinive, në ish-Jugosllavi, burgosja përjetohej vetëm si një ndërrim vendi, pra si një kalim prej një burgu më të madh, në një hapësirë m

No Pic available
  • 2018-12-26

Gara me Rusinë, Gjermania i mbyll derën SHBA: Jo armë bërthamore këtu!

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas ka deklaruar se raketat bërthamore amerikane nuk duhet të vendosen në Gjermani apo kudo në Evropë, teksa është pyetur për debatin e shpërthyer së fundmi midis Uashingtonit dhe Moskës për kontrollin e armëve. “Vendosja e raketave të reja me r

Këshilli i Rezistencës së Iranit përshëndet dëbimin e 2 diplomatëve
  • 2018-12-21

Këshilli i Rezistencës së Iranit përshëndet dëbimin e 2 diplomatëve

Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit, që është kundër regjimit iranian, ka përshëndetur dëbimin e dy diplomatëve iranianë nga Tirana zyrtare. Znj. Maryam Rajavi, e përshkroi këtë akt të guximshëm si një hap të domosdoshëm në luftën kundër terrorizmit dhe diktaturës feta

USHTRIA E KOSOVËS DHE DONALD TRUMP
  • 2018-12-21

USHTRIA E KOSOVËS DHE DONALD TRUMP

Nga: Adelheid Feilcke Ajo që tani po ndodh me Kosovën, po ndjek logjikën e rendit të ri botëror, të rendit botëror të Donald Trumpit ose të Vladimir Putinit e jo logjikën e OKB-së apo të BE-së. Dhe kështu nuk është çudi që avokati më i rëndësishëm i kosovarëve është SHBA-ja,

DY LETRA PËR KOSOVËN
  • 2018-12-20

DY LETRA PËR KOSOVËN

Nga Fadil LEPAJA Kosovës i kanë ardhë dy letra. Dikur letrat ishin mënyra kryesore e komunikimit, në largësi. Qytetarët, apo më mirë me thanë populli, se qytetarë nuk kishte asokohe, shumica ishin analfabet. Prandaj, askush nuk u shkruante letër njerëzve të thjesht, përpos kur shteti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama