Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
A BURGOSET (PA)FAJËSIA ?
  • 2018-12-13

A BURGOSET (PA)FAJËSIA ?

Nga Fadil LEPAJA Komandantët kanë ulur kokën, dhe me bindje se sërish po sakrifikohen për Kosovën, kanë pranuar ftesat për në Hagë. Kokat e tyre, politike dhe ekonomike,  po i shërbehen në sini të artë, lobit serb në Evropë. Pas kësaj, sipas politikës evropiane, pritet bashkëpuni

Dita e Rinisë, Berisha: Dhjetori i dytë, shqiptarë bashkohuni me studentët
  • 2018-12-08

Dita e Rinisë, Berisha: Dhjetori i dytë, shqiptarë bashkohuni me studentët

Ditën e Rinisë dhe revoltën e Lëvizjes Studentore të udhëhequr nga Azem Hajdari, që rrëzoi sistemin komunist në vitin 1990, Partia Demokratike e ka përkujtuar me një ceremoni në Qytetin Studenti. Para të pranishmëve ka folur lideri histori i PD-së, Sali Berisha, i cili ka kujtuar me n

Kunati i Kacifas: Greqia dhe Shqipëria një familje, Turqia po nxit përplasje
  • 2018-12-08

Kunati i Kacifas: Greqia dhe Shqipëria një familje, Turqia po nxit përplasje

Në ceremoninë e përkujtimit të Konstandinos Kacifas, kunati i tij Evangelis Sakellarakis i ka bërë thirrje kryeministrave Rama e Tsipras që ta kalojnë këtë situatë pasi popujt janë miq. Sipas tij, Shqipëria dhe Greqia janë një familje dhe se Turqia është ajo që po nxit përplasje

MOS E VRISNI LAJMËTARIN
  • 2018-12-06

MOS E VRISNI LAJMËTARIN

Nga Fadil LEPAJA Dominimi gati 400 vjeçar i perëndimit, në botë, po i afrohet fundit. Pikërisht për shkak të përpjekjes së perëndimit që të ruaj këtë dominim, kemi ardhur në këtë gjendje jo stabiliteti në botë. BE e ka kaluar kulmin e zhvillimit të vet dhe tash ndodhet në krizë

No Pic available
  • 2018-12-05

Putin: SHBA-së nuk i pëlqeu tërheqja nga pakti për kontrollin e armëve

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se plani i Shteteve të Bashkuara për tërheqje nga një pakt për kontrollin e armëve është “konsideruar keq” dhe paralajmëroi se Moska do të ndjekë shembullin nëse Uashingtoni tërhiqet nga Traktati i Forcave me Rreze të Mesme, i vitit

Stipe Mesiç kundër ndarjes së kufijve: Ishte ide e Millosheviçit
  • 2018-11-28

Stipe Mesiç kundër ndarjes së kufijve: Ishte ide e Millosheviçit

Një nga përkrahësit më të mëdhenj të shqiptarëve, në kohë lufte dhe paqeje, është vlerësuar sot me Dekoratën e Flamurit Kombëtar. Ish-presidenti kroat, Stipe Mesiç, ka qenë sot i ftuar në një ditë të shënuar nga Presidenti i republikës Ilir Meta, i cili e ka pritur mikun e tij

Kosovë-Shqipëri mblidhen në Pejë, kostoja e takimit 128 mijë euro
  • 2018-11-26

Kosovë-Shqipëri mblidhen në Pejë, kostoja e takimit 128 mijë euro

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mblidhen të hënën, nesër, më 26 nëntor në mbledhjen e përbashkët, e cila mbahet në Pejë. Pas zotimit për unifikimin e doganave, Kosova dhe Shqipëria pritet të aprovojnë edhe kërkesën e kahershme të Bashkimit Evropian për heqjen e ta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama