Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Macron në Berlin: Të ringremë Europën për të shmangur kaosin global
  • 2018-11-18

Macron në Berlin: Të ringremë Europën për të shmangur kaosin global

“Evropa, Franca dhe Gjermania brenda saj, kanë një detyrim që të mos lejojnë që bota të kalojë në kaos dhe ta shoqërojë atë në rrugën e paqes”. Këto janë fjalët e Emmanuel Macron në një fjalim në Bundestag gjerman të Berlinit, ku presidenti francez e ka ftuar Gjerman

GABIM I (PA)VETËDIJSHËM NË PROTOKOLL
  • 2018-11-15

GABIM I (PA)VETËDIJSHËM NË PROTOKOLL

Nga Fadil LEPAJA “Shteti i rrejshëm, imagjinar, gjithsesi jo ekzistues i Kosovës, si e quajnë me përkëdhelje në Serbi, udhëtoi për në Paris. Krah për krah me Serbinë, Kosova mori pjesë si aleate, si fituese, në festimin e 100 vjetorit të përfundimit të luftës së parë botëro

Meta i përgjigjet Kotzias: Ushtria jonë e di ku janë kufijtë
  • 2018-11-15

Meta i përgjigjet Kotzias: Ushtria jonë e di ku janë kufijtë

“Ushtria shqiptare i di ku janë kufijtë e vendit. Kotzias deklaroi për një radio greke se ushtria helene nuk njeh kufijtë e Shqipërisë, është deklarata që Presidenti  Ilir Meta ka bërë  sot në media.  Presidenti i Republikës shpreson që ky lajm të  jetë fake-neës, ku një

Shqipëria e treta për numrin e lartë të emigrantëve, 40% kanë ikur
  • 2018-11-14

Shqipëria e treta për numrin e lartë të emigrantëve, 40% kanë ikur

Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë që jeton brenda vendit, evidentoi Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në raportin e fundit të Tranzicionit 2019. Vendi ynë u rendit pas Gazës dhe Bosnjës,

No Pic available
  • 2018-11-14

Mbërrijnë në atdhe eshtrat e Midhat Frashërit, homazhe sot tek Akademia e Shkencave

Kanë mbërritur sot në Atdhe eshtrat e Midhat Frashërit. Ai la gjurmë në historinë e Shqipërisë si diplomat politikan dhe shkrimtar. Arkëmorti mbërriti në aeroportin e Rinasit rreth orës 09:00 të kësaj të mërkure nga SHBA. Sot nga ora 09.00 11.00 zhvillohen homazhe pranë Akademis

GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU DHE SHQIPTARËT SOT
  • 2018-11-12

GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU DHE SHQIPTARËT SOT

Nga Rexhep QOSJA Figura më e madhe historike Gjergj Kastrioti-Skënderbeu është figura më e madhe historike në historinë e popullit shqiptar. Gjatë, Skënderbeu ishte figura më e madhe e historisë shqiptare si organizues dhe si prijës ushtarak i luftërave njezët e pesëvjeçare kundër p

Buzëqeshi në Paris, Trump shpërthen kundër liderëve të BE sa zbret në SHBA
  • 2018-11-12

Buzëqeshi në Paris, Trump shpërthen kundër liderëve të BE sa zbret në SHBA

Qëndroi krah tyre dhe i përshëndeti ngrohtësisht para kamerave në ceremoninë që shënoi 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris, por Donald Trump ka shpërthyer duke shprehur hapur gjithë inatin e tij me liderët europianë menjëherë pasi avioni i tij zbriti n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama