Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
Ushtri të vërtetë për BE? Trump dakord me Macronin për Evropën e fortë
  • 2018-11-10

Ushtri të vërtetë për BE? Trump dakord me Macronin për Evropën e fortë

Emmanuel Macron priti sot në Elysse, homologun e tij amerikan Donald Trump ashtu si edhe liderë të tjerë globalë pasi nesër do të zhvillohet ceremonia madhështore në Paris me rastin e 100-vjetorit të Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore. Por mes dy liderëve shumë të diskutuar n

Ideja e Macronit: Një ushtri europiane e vërtetë!
  • 2018-11-06

Ideja e Macronit: Një ushtri europiane e vërtetë!

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar se evropianët nuk mund të jenë të mbrojtur pa një ushtri të vërtetë evropiane, teksa afrohet ceremonia kryesore e përvjetorit të 100-të të përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Në një vizitë në ish Frontin Perëndimor në

VARRMIHËSIT E SHPRESËS
  • 2018-10-30

VARRMIHËSIT E SHPRESËS

Foto ilustruese Dr. Vangjel Tavo Para pak ditësh mbarova së lexuari një nga romanet e penës më të ndritur shqiptare, Ismail Kadare, E Penguara. Ndër shumë fjalë e pasazhe të jashtëzakonshme, më mbeti në mëndje një fjali: Ju keni prangat, ne kemi shpresën. Dramaturgu, personazhi kryes

Trump fton Putin në Shtëpinë e Bardhë
  • 2018-10-26

Trump fton Putin në Shtëpinë e Bardhë

Këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, tha se i ka dorëzuar presidentit rus Vladimir Putin, një ftesë nga presidenti amerikan Donald Trump, për të vizituar Uashingtonin në vitin 2019. Bolton tha se i dorëzoi ftesën gjatë takimeve të tij me Putin në Mos

SHBA fton Presidentin Putin në Uashington
  • 2018-10-26

SHBA fton Presidentin Putin në Uashington

Shtëpia e Bardhë ka ftuar zyrtarisht Presidentin rus Vladimir Putin në Uashington, njoftoi sot Këshilltari i Sigurisë Kombëtare John Bolton. “Ne e kemi ftuar Presidentin Putin në Uashington,” tha zoti Bolton në një konferencë shtypi gjatë një vizite në Gjeorgji, pak ditë p

No Pic available
  • 2018-10-25

Kërcënimi i Bolton: Do ta shtrydhim Iranin

Këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Michael Bolton, u zotua se administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, “do ta shtrydhë Iranin” me presion të madh ekonomik, për shkak të, siç tha, sjelljes “keqdashëse” të tij në Lindjen e Mesme dhe

Kandahar, vritet në një atentat shefi i policisë
  • 2018-10-18

Kandahar, vritet në një atentat shefi i policisë

Zyrtarët afganë dhe ata ndërkombëtarë kanë njoftuar për vdekjen e komandatit policor të provincës jugore të Afganistanit, Kandahar, Abdul Razeq. Ai ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga një sulm me armë zjarri pasi ishte në një takim me disa zyrtarë të sigurisë. Talibanët k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama