Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14501 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14501 / hits[0] 20325 /
SHQIPËRIA, OTURAKU I BOTËS
  • 2018-10-12

SHQIPËRIA, OTURAKU I BOTËS

Dr Bledar Kurti Dr. Bledar KURTI Një univers pa fillim e pa fund; miliona galaksi; miliarda yje; tetë planete (i nënti mendohet se është zbuluar së fundmi); shtatë kontinente (ndonëse disa mendojnë se janë gjashtë pasi Evropa dhe Azia janë të lidhura); pesë oqeane; shtatë detra; dyqin

Zjarri i populizmit do të djeg BE-në, në maj parashikohet tërmet politik
  • 2018-10-08

Zjarri i populizmit do të djeg BE-në, në maj parashikohet tërmet politik

Bashkimi Europian mund të shkundet nga një “tërmet politik” pas zgjedhjeve të Parlamentit Europian në 2019. Këtë ka paralajmëruar zëvendëskryeministri i Italisë, Luigi Di Maio, i cili është edhe lideri i forcës populiste 5 Yje që qeveris vendin në koalicion me Lidhjen e V

No Pic available
  • 2018-10-06

Apel për bashkim, Merkel: Evropa duhet të ketë strategji të unifikuara

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka bërë thirrje Evropës që të zhvillojë strategji të përbashkët në fushat kryesore. Nëse Gjermania dëshiron të jetë lojtare e rëndësishme në botën e globalizuar, kjo do të jetë e mundur vetëm nëse është së bashku me Evropën, u shpreh so

NË EUROPË APO NË EURO-AZI?
  • 2018-10-04

NË EUROPË APO NË EURO-AZI?

Nga Fadil LEPAJA Referendumi i dështuar në Maqedoni, referendumi tjetër për tërheqjen e njohjes së shtetit të Kosovës nga ana e Malit të zi, i nisur përmes mbledhjes së 30 mijë nënshkrimeve, si dhe ideja për një referendum në Kosovë lidhur me korrigjimin e kufijve me Serbinë, duket

No Pic available
  • 2018-10-03

Tirana do të jetë kryeqyteti i filmit ballkanik

Rreth 250 profesionistë të kinematografisë nga 25 shtete do të marrin pjesë në eventin më të rëndësishëm të industrisë së filmit, Tregu Ballkanik i Filmit (BFM). Tregu Ballkanik i Filmit (BFM) është një ngjarje e industrisë rajonale të filmit në formën e një tregu për biznesi

Driant Zeneli, përfaqëson Shqipërinë në Bienalen e Artit
  • 2018-10-02

Driant Zeneli, përfaqëson Shqipërinë në Bienalen e Artit

Driant Zeneli do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e 58-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit në Venecias, cilësuar si një prej ngjarjeve më të rëndësishme të artit bashkëkohor botëror në të cilën Shqipëria është pjesëmarrëse në të cilën Shqipëria është pj

Meta në Selinë e Shenjtë, takon Papa Françeskun
  • 2018-09-17

Meta në Selinë e Shenjtë, takon Papa Françeskun

Kreu i shtetit Ilir Meta është pritur sot në një audiencë të posaçme nga Papa Françesku, në Selinë e Shenjtë në Vatikan. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për kontributin e jashtëzakonshëm të Selisë së Shenjtë në rimëkëmbjen shpirtërore e sociale të komunitetit katolik dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama