Rezultate te kerkimit per termin: +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.394Z

Parlamenti Evropian kuder Parisit

Romet Parlamenti Evropian ka miratuar nje rezolute duke kritikuar reagimin e Komisionit Evropian ndaj nxjerrjes se romeve prej Frances.Qe prej korrikut qeveria franceze ka larguar prej vendit 1000 rome ne perpjekje sic thote per te permiresuar rendin. Por Parlamenti Evropian e kaloi lehtesisht rezo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.100Z

Integrimi evropian i Kosovës

Është më se e vërtetë që Kosova ka një perspektivë të qartë evropiane. Dhe ky fakt mjaft domethënës është theksuar shumë herë nga faktori politik brenda vendit dhe kryesisht nga Brukseli zyrtar. Konkretisht, Komisioni i Bashkimit Evropian në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.521Z

Kosova drejt Bashkimit Evropian

Ne Kosove, perfaqesues institucionesh e partish politike thane dje se vendimi i keshillit evropian per nisjen e negociatave per Marreveshjen e Stabilizim Asocimit me Kosoven, eshte hapi me i rendesishem per perparimin drejt Bashkimit Evropian. Ata thone se shpresojne qe deri tek nenshkrimi i marreve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.124Z

Hetim evropian për Gërdecin

Bashkimi Evropian do të hartojë një raport të plotë për ngjarjen e Gërdecit, bashkë me shkaqet, pasojat dhe detyrat që i dalin Shqipërisë pas ngjarjes më të bujshme të vitit 2008. Nga burime diplomatike mësohet se Komisioni Evropian ka nisur që prej majit të këtij viti një "hetim"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.877Z

Majlinda në Evropian

Majlinda Kelmendi ka udhëtuar të martën drejt Vjenës, ku do ta marrë pjesë në Kampionatin Evropian të xhudos për seniorë. Xhudistja pejane është e vetmja që merr pjesë në këtë garë nga Kosova, ngase edhe kësaj radhe, sikurse vitin e kaluar në Tbilisi të Gjeorgjisë, niveli i kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

Presion evropian ndaj Rusisë

Gjatë mbledhjes së mbajtur të mërkurën në Strasbourg, Parlamenti Evropian ka kërkuar organizimin e “zgjedhjeve të lira dhe të rregullta” në Rusi, për shkak të numrit të madh të parregullsive që shënuan zgjedhjet e 4 dhjetorit. Përmes një rezolute joobliguese, të miratuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.424Z

Parlamenti Evropian diskuton për Kosovën

Parlamenti Evropian, të mërkuren, pasdite pritet të debatojë për Marrëveshjen e Stabilim - Asocimit, e cila në tetor të vitit të kaluar është arritur mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës. Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, i ka thënë Radio Kosovës se debati do të zh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama