Rezultate te kerkimit per termin: +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.336Z

Zëvëndëskryeministrja dhe Ministre e Shtetit për Integrimin Evropian, znj. Ermelinda Meksi ka qene e ftuar sot ne takimin e pervitshem ne Ministrine e Jashtme me titullarët shqiptarë të përfaq

Zëvëndëskryeministrja dhe Ministre e Shtetit për Integrimin Evropian, znj. Ermelinda Meksi ka qene e ftuar sot ne takimin e pervitshem ne Ministrine e Jashtme me titullarët shqiptarë të përfaqësive diplomatike dhe konsullore në botë. Ne takim znj. Meksi ka bere nje permbledhje te hapave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.124Z

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Stefan Fyle: Ngërçi politik të marrë zgjidhje para 8 majit- opozita të kontribuojë për zgjedhjet

30-03-2011 / Gazeta 55 Përmes një konference për shtyp, komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, ka deklaruar se mos marrëveshjet politike vonojnë procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Duke i b&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.533Z

Tregu i energjise, drejt liberalizimit te plote e afrim me ate evropian Eglantina Nasi

Miratimi dhe venia ne zbatim e paketes se trete te Bashkimit Evropian per energjine synon liberalizimin e tregut te saj. Per te siguruar keshtu nje zhvillim te qendrueshem te tij, por dhe me shume te ardhura per ekonomine, mbrojtje te konsumatorit dhe diversifikim te burimeve te energjise se rinovue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.776Z

Greqi, kapet sasia më e madhe e heroinës në nivel evropian

ATHINE-Një nga sasitë më të mëdha të heroinës në nivel botëror është kapur në një anije çisternë në Elefsina. Bëhet fjalë për një sasi prej dy tonësh e 120 gramësh heroinë. Duke paraq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.262Z

Kryeministri Berisha uron këngëtaren Rona Nishliu dhe ekipin shqiptar për suksesin e arritur në Festivalin Evropian të këngës - Eurovizion 2012  

Kryeministri Berisha ka uruar mbrëmjen e djeshme këngëtaren Rona Nishliu dhe ekipin shqiptar për suksesin e arritur në Festivalin Evropian të këngës - Eurovizion 2012.Kryeministri Berisha i telefenoi menjëherë pas përfundimit të festivalit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.343Z

Zevendeskryeministri dhe Minister i Shtetit per Integrimin Evropian, Ermelinda Meksi eshte nisur sot ne Bruksel ne krye te grupit negociator shqiptar me perfaqesues te ministrive te perfshira ne proce

Zevendeskryeministri dhe Minister i Shtetit per Integrimin Evropian, Ermelinda Meksi eshte nisur sot ne Bruksel ne krye te grupit negociator shqiptar me perfaqesues te ministrive te perfshira ne proces si dhe Kuvendit të Shqipërisë per te zhvilluar raundin e IV teknik te negociatave me BE-ne ne k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.148Z

BE: Arsimi në Shqipëri, më dobët se në Taxhikistan dhe UzbekistanNga TemaNiveli i arsimit në Shqipëri është i krahasueshëm me atë të vendeve të tilla si Uzbekistani, Taxhikistani, Algjeria, Territoret e Pushuara Arabe etj. Bashkimi Evropian ka publik

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. BE: Arsimi në Shqipëri, më dobët se në Taxhikistan dhe UzbekistanNga TemaNiveli i arsimit në Shqipëri është i krahasueshëm me atë të vendeve të tilla si Uzbekistani, Taxhikistani, Algjeria, T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama