Rezultate te kerkimit per termin: +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.124Z

Hetim evropian për Gërdecin

Bashkimi Evropian do të hartojë një raport të plotë për ngjarjen e Gërdecit, bashkë me shkaqet, pasojat dhe detyrat që i dalin Shqipërisë pas ngjarjes më të bujshme të vitit 2008. Nga burime diplomatike mësohet se Komisioni Evropian ka nisur që prej majit të këtij viti një "hetim"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.877Z

Majlinda në Evropian

Majlinda Kelmendi ka udhëtuar të martën drejt Vjenës, ku do ta marrë pjesë në Kampionatin Evropian të xhudos për seniorë. Xhudistja pejane është e vetmja që merr pjesë në këtë garë nga Kosova, ngase edhe kësaj radhe, sikurse vitin e kaluar në Tbilisi të Gjeorgjisë, niveli i kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

Presion evropian ndaj Rusisë

Gjatë mbledhjes së mbajtur të mërkurën në Strasbourg, Parlamenti Evropian ka kërkuar organizimin e “zgjedhjeve të lira dhe të rregullta” në Rusi, për shkak të numrit të madh të parregullsive që shënuan zgjedhjet e 4 dhjetorit. Përmes një rezolute joobliguese, të miratuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.424Z

Parlamenti Evropian diskuton për Kosovën

Parlamenti Evropian, të mërkuren, pasdite pritet të debatojë për Marrëveshjen e Stabilim - Asocimit, e cila në tetor të vitit të kaluar është arritur mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës. Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, i ka thënë Radio Kosovës se debati do të zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.907Z

Parlamenti Evropian do të votojë për Barroson si kreu i Komisionit Evropian

Bruksel, 16 shtator, NOA – Jose Manuel Barroso i ka të gjitha gjasat për të qenë presidenti i ri i Komisionit Evropian. Ai pritet të votohet prej deputetëve të Parlamentit Evropian në këtë post, të cilin e pretendon për herë të dytë, për shkak se gjendet i vetëm në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.732Z

Shulz: Cnderuan Parlamentin Evropian

Skandali i korrupsionit ne gjirin e Parlamentit Evropian, ku jane perfshire figurat me te larta drejtuese te tij, perfshire dhe zv/presidentin e PE, eurodeputetin socialist rumun, Adrian Severin, ka sjelle dhe perplasjet e para brenda te majtes evropiane, por dhe te djathteve, te cilet kane kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.475Z

Rrugetimi evropian me dialog

Klubi per Politike te Jashtme publikoi strategjine Te synosh larte - Vizioni evropian per dialogun Kosove-Serbi permes te cilit paraqiti nje varg rekomandimesh per qasjen e BE-se ndaj te dyja paleve - me theks te vecante ndaj Kosoves. Perfaqesues te BE-se u shprehen skeptike lidh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama