Rezultate te kerkimit per termin: +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

Presion evropian ndaj Rusisë

Gjatë mbledhjes së mbajtur të mërkurën në Strasbourg, Parlamenti Evropian ka kërkuar organizimin e “zgjedhjeve të lira dhe të rregullta” në Rusi, për shkak të numrit të madh të parregullsive që shënuan zgjedhjet e 4 dhjetorit. Përmes një rezolute joobliguese, të miratuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.424Z

Parlamenti Evropian diskuton për Kosovën

Parlamenti Evropian, të mërkuren, pasdite pritet të debatojë për Marrëveshjen e Stabilim - Asocimit, e cila në tetor të vitit të kaluar është arritur mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës. Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, i ka thënë Radio Kosovës se debati do të zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.907Z

Parlamenti Evropian do të votojë për Barroson si kreu i Komisionit Evropian

Bruksel, 16 shtator, NOA – Jose Manuel Barroso i ka të gjitha gjasat për të qenë presidenti i ri i Komisionit Evropian. Ai pritet të votohet prej deputetëve të Parlamentit Evropian në këtë post, të cilin e pretendon për herë të dytë, për shkak se gjendet i vetëm në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.732Z

Shulz: Cnderuan Parlamentin Evropian

Skandali i korrupsionit ne gjirin e Parlamentit Evropian, ku jane perfshire figurat me te larta drejtuese te tij, perfshire dhe zv/presidentin e PE, eurodeputetin socialist rumun, Adrian Severin, ka sjelle dhe perplasjet e para brenda te majtes evropiane, por dhe te djathteve, te cilet kane kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.475Z

Rrugetimi evropian me dialog

Klubi per Politike te Jashtme publikoi strategjine Te synosh larte - Vizioni evropian per dialogun Kosove-Serbi permes te cilit paraqiti nje varg rekomandimesh per qasjen e BE-se ndaj te dyja paleve - me theks te vecante ndaj Kosoves. Perfaqesues te BE-se u shprehen skeptike lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.009Z

Votimi per Parlamentin Evropian

Administrata e Parlamentit Evropian pret me me shume emocione se eurodeputetet rezultatin e zgjedhjeve evropiane. Gjate kesaj fundjave, si asnjehere tjeter ne 5 vite te legjislatures, punonjesit e grupeve te ndryshme politike po qendrojne 24 ore ne dispozicion te gazetareve per te dhene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.006Z

Rusia sfidon Bashkimin Evropian

Presidenti rus, Dimitri Medvedev, sfidoi liderët e Bashkimit Evropian gjatë një samiti, duke u kërkuar të ndihmonin Ukrainën për të shlyer borxhet në mos donin të përballeshin me ndërprerje të tjera të furnizimit me gaz. Bashkimi Evropian dhe Rusia po kërkojnë të rindërtojnë rapor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama