Rezultate te kerkimit per termin: +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.907Z

Parlamenti Evropian do të votojë për Barroson si kreu i Komisionit Evropian

Bruksel, 16 shtator, NOA – Jose Manuel Barroso i ka të gjitha gjasat për të qenë presidenti i ri i Komisionit Evropian. Ai pritet të votohet prej deputetëve të Parlamentit Evropian në këtë post, të cilin e pretendon për herë të dytë, për shkak se gjendet i vetëm në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.732Z

Shulz: Cnderuan Parlamentin Evropian

Skandali i korrupsionit ne gjirin e Parlamentit Evropian, ku jane perfshire figurat me te larta drejtuese te tij, perfshire dhe zv/presidentin e PE, eurodeputetin socialist rumun, Adrian Severin, ka sjelle dhe perplasjet e para brenda te majtes evropiane, por dhe te djathteve, te cilet kane kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.475Z

Rrugetimi evropian me dialog

Klubi per Politike te Jashtme publikoi strategjine Te synosh larte - Vizioni evropian per dialogun Kosove-Serbi permes te cilit paraqiti nje varg rekomandimesh per qasjen e BE-se ndaj te dyja paleve - me theks te vecante ndaj Kosoves. Perfaqesues te BE-se u shprehen skeptike lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.009Z

Votimi per Parlamentin Evropian

Administrata e Parlamentit Evropian pret me me shume emocione se eurodeputetet rezultatin e zgjedhjeve evropiane. Gjate kesaj fundjave, si asnjehere tjeter ne 5 vite te legjislatures, punonjesit e grupeve te ndryshme politike po qendrojne 24 ore ne dispozicion te gazetareve per te dhene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.006Z

Rusia sfidon Bashkimin Evropian

Presidenti rus, Dimitri Medvedev, sfidoi liderët e Bashkimit Evropian gjatë një samiti, duke u kërkuar të ndihmonin Ukrainën për të shlyer borxhet në mos donin të përballeshin me ndërprerje të tjera të furnizimit me gaz. Bashkimi Evropian dhe Rusia po kërkojnë të rindërtojnë rapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.265Z

Ndahet shpërblimi evropian për letërsi

Shkrimtarët (et) Çiler İlhan (Turqi), Kalin Terziyski (Bullgari), Tomas Zmeskal (Repulika e Çekisë), Kostas Hatziantoniou (Greqi), Ofeigur Sigurosson (Islandë), Inga Zolude (Laetoni), Iren Nigg (Lihtenshtajn), Immanuel Mifsud (Maltë), Andrej Nikolaidis (Mal i Zi), Rodaan Al Galidi (Holand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.456Z

Bashkimi Evropian nxit dialogun politik

Autori i Lajmit: Redaksia Ambasadori i Bashkimit Evropian, Helmut Lohan dhe ambasadori spanjoll Emanuel Montobio kanë kërkuar dialog konstruktiv mes partive politike. Pas takimit me kreun Partisë Socialiste, Edi Rama ambasadori spanjoll që përfaqëson edhe vendin që ka presidencën e radhë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama