Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Topi firmos 4 ligje të reja të qeverisë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje 4 ligje t reja t qeveris. Ai dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 298, dat 8.7.2010 “Pr miratimin e aktit normativ, me fuqin e ligjit, nr. 2, dat 16.6.2010, t Kshillit t Ministrave “Pr nj shtes n ligjin nr. 7746, dat 28.7.1993 “Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Konferenca për Skënderbeun, Topi: Shqiptarët së bashku u bëjnë ballë sfidave

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prshndeti dje konferencn ndrkombtare “Gjergj Kastrioti-Sknderbeu: historia dhe imazhi”. N kt aktivitet ku merrnin pjes personalitete t njohura, akademik dhe studiues t historis dhe t albanologjis, Topi e cilsoi Sknderbeun si nj ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Marschall: Berisha, i vendosur të luftojë korrupsionin

Qeveria bëri progres, i pakuptimtë konflikti politik Nj personalitet perndimor q ka udhtuar n shum vende t Evrops, gjat ndaless n Shqipri, ka mbetur i impresionuar nga progresi, forca nxitse pr t ecur prpara dhe energjia q sheh n kt vend. Por si nj vzhgues i jashtm, Drejtori E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Izraelitt blejn biznesin e kafes

Grupi izraelit Strauss tha sot se kishte rn dakord pr t bler nga grupi italian Doncafe operacionet e tij n Shqipri, Kosov dhe Maqedoni pr 7.5 milion euro (11.60 milion dollar). Kto operacione kan pasur shitje n vlern e 4.5 milion eurove n 2007, kryesisht n fushn e ekspresit dhe pijet speciale me shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Honeymoons merr mimin e Juris n Festivalin e Francs

Historia e Muajt e mjaltit q vendoset n Shqiprin dhe Serbin e ditve tona, ka marr nj tjetr mim n nj tjetr festival jasht vendit. Vlersimi q i sht dhn nga juria sht pikrisht mimi i Juris n Festivalin Les Arcs t Francs. Ky sht i disati mim q merr ky film n festivale ndrkombtare ku ka marr pjes. N t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.656Z

Tadiç: Serbia nuk do të heqë dorë nga Kosova

Pavarsisht vendimit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis,Serbia nuk do t heq dor nga Kosova. Kshtu sht shprehur Presidenti I Serbis, Boris Tadic para ambasadorve t shtetit serb duke shtuar se Beogradi do t ulet n tryezn e bisedimeve me prfaqsuesit shqiptar por edhe ndrkombtar. "Politika jon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

Takimi BE dhe Bush komentohet n shtyp

Samiti BE-SHBA dhe implikimet e tij ka qen n qendr t gazetave evropiane. Nj dit pas samitit BE-SHBA , SUEDDEUTSCHE ZEITUNG thot se BE dhe SHBA duhet t shkojn prtej ritualeve dhe t bashkpunojn m shum pr shtje globale. Gazeta shkruan se BE e ka kuptuar se duhet t bhet "nj lloj superfuqie", nse d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama