Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Marschall: Berisha, i vendosur të luftojë korrupsionin

Qeveria bëri progres, i pakuptimtë konflikti politik Nj personalitet perndimor q ka udhtuar n shum vende t Evrops, gjat ndaless n Shqipri, ka mbetur i impresionuar nga progresi, forca nxitse pr t ecur prpara dhe energjia q sheh n kt vend. Por si nj vzhgues i jashtm, Drejtori E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Izraelitt blejn biznesin e kafes

Grupi izraelit Strauss tha sot se kishte rn dakord pr t bler nga grupi italian Doncafe operacionet e tij n Shqipri, Kosov dhe Maqedoni pr 7.5 milion euro (11.60 milion dollar). Kto operacione kan pasur shitje n vlern e 4.5 milion eurove n 2007, kryesisht n fushn e ekspresit dhe pijet speciale me shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Honeymoons merr mimin e Juris n Festivalin e Francs

Historia e Muajt e mjaltit q vendoset n Shqiprin dhe Serbin e ditve tona, ka marr nj tjetr mim n nj tjetr festival jasht vendit. Vlersimi q i sht dhn nga juria sht pikrisht mimi i Juris n Festivalin Les Arcs t Francs. Ky sht i disati mim q merr ky film n festivale ndrkombtare ku ka marr pjes. N t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.656Z

Tadiç: Serbia nuk do të heqë dorë nga Kosova

Pavarsisht vendimit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis,Serbia nuk do t heq dor nga Kosova. Kshtu sht shprehur Presidenti I Serbis, Boris Tadic para ambasadorve t shtetit serb duke shtuar se Beogradi do t ulet n tryezn e bisedimeve me prfaqsuesit shqiptar por edhe ndrkombtar. "Politika jon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

Takimi BE dhe Bush komentohet n shtyp

Samiti BE-SHBA dhe implikimet e tij ka qen n qendr t gazetave evropiane. Nj dit pas samitit BE-SHBA , SUEDDEUTSCHE ZEITUNG thot se BE dhe SHBA duhet t shkojn prtej ritualeve dhe t bashkpunojn m shum pr shtje globale. Gazeta shkruan se BE e ka kuptuar se duhet t bhet "nj lloj superfuqie", nse d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.822Z

PE nuk do të bllokojë proçesin e liberalizimit të vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','

Parlamenti Evropian nuk do t bllokoj proesin e liberalizimit t vizave afatshkurtra pr qytetart e Shqipris, pr shkak t problemeve politike n vend. Kjo pasi institucionet evropiane kan thn q n fillim q ky sht nj proes teknik dhe nse t gjith kushtet teknike plotsohen, ather shqiptart duhet t prfitojn n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Pas artistëve e shkrimtarëve, edhe sportistët kundër grevës

Pas artistve, shkrimtarve dhe shum personaliteteve t tjera t jetess sociale n vend, edhe sportistt jan bashkuar pr t kundrshtuar grevn e zhvilluar nga deputet t opozits dhe rreth 200 mbshtets t saj. Sportistt kan deklaruar dje se jan kundr grevs s opozits, e cila po mbahet n bule

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama