Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Rama: Takimi i PS-së, mbledhje e parëndësishme

LSI është e fokusuar te prioritetet e integrimit Takimi i Komitetit pr Evropn Juglindore t Internacionales Socialiste ishte nj mbledhje e parndsishme, prandaj Lvizja Socialiste nuk shtpjes e saj. Kshtu e ka shpjeguar dje sekretari i Prgjithshm i LSI-s, Luan Rama, mungesn e ksaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.534Z

Hetohet CEZ-i

Komisioni Evropian ka filluar zyrtarisht nj hetim ndaj kompanis eke CEZ, nn dyshimin se ka prdorur praktika ilegale dhe kufizim t konkurrencs n treg nga ana e ksaj kompanie. CEZ, kompania m e madhe energjetike n Evropn Lindore, dyshohet se ka prdorur fuqin e saj financiare pr t nxjerr nga tregu kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

BE, Kukan: Shqipëria, gati për heqjen e vizave

Parlamenti Evropian vlerson se t gjitha kriteret teknike jan prmbushur dhe se Shqipria tashm sht gati pr liberalizimin e vizave. Kt fakt e konfirmoi dje n Bruksel Eduart Kukan, kryetar i Delegacionit pr Evropn Juglindore n Parlamentin Evropian. Ai garantoi Kryeministrin e Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Vizat hiqen brenda vitit

PE, pothuajse votim unanim për integrimin shqiptar Eurodeputet t majt dhe t djatht n Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian miratuan dje pothuajse n mnyr unanime rezolutn pr procesin integrues t Shqipris. Rezoluta, e hartuar nga eurodeputeti grek, Nikolaos Chountis, u miratua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Bostinaru: Berisha të marrë vendimin e duhur

Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Evropian, Victor Bostinaru ka folur pr krizn politike n Shqipri, duke krkuar nga qeveria q t pranoj propozimet e PS. Zyrtari i lart evropian ka paralajmruar pasoja t rnda, nse kryeministri Berisha nuk merr vendimet e duhura pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Berisha e Rama, darka tek Crocodile

Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozits, Edi Rama, u uln mbrm n orn 20:40 n nj tryez t prbashkt n restorantin “Crocodile”, n Strasburg, n pranin e Komisionerit Evropian t Zgjerimit, Stefan Fule dhe kreut t delegacionit t PE pr Evropn Juglindore, z. Kukan. I par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Absurditeti i vizitës së Basescu-t

Zoti Basescu, njih pavarësinë e Kosovës! M hert kt muaj, Presidenti i Rumanis, zoti Traian Basescu, bri nj vizit njditore n Shqipri ku u takua me udhheqs t shtetit dhe t qeveris shqiptare. N pamje t par kjo vizit e udhheqsit rumun u duk shum e ftoht nga takimet q ai pati m zyrt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama