Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.538Z

Fitimi neto i grupit NBG në 2009-n, 971 milionë euro

Fitimi neto i grupit NBG n vitin 2009 arriti n 971 milion euro. Pas nj fature t jashtzakonshme taksash, rezultati sht 923 milion euro, i ngarkuar kryesisht nga provigjone m t larta q arrijn n 1,057 milion euro dhe rivlersim t portofolit t bonove dhe kapitalit q shkojn n 238 milio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

FMN: Shqipëria nuk u prek nga kriza, rritje ekonomike 3.3% në 2011

Eksperti i FMN-së: Shqipëria, imune nga kriza se mirëmenaxhoi kapitalet hyrëse Viti 2010 do t shnoj rritje ekonomike pr Shqiprin, ndrsa viti q vjen m pas, 2011, do t ket nj rritje edhe m t madhe. Ky fakt kt her bhet i ditur nga ekspert t Fondit Monetar Ndrkombtar, t cilt prano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Nabuko, në rrugë të mbarë

Marsi duket muaj i mbar pr Bashkimin Evropian, pr sa i prket ecuris s projektit Nabuko, t tubacioneve t gazit natyral. Nabuko, q synon t sjell 31 miliard metra kub gaz natyral nga Kaspiani dhe Lindja e Mesme n Evropn Jugore dhe Qendrore, konsiderohet prej kohsh si nj mundsi pr BE-n, q t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Rezultati i zgjedhjeve u përgjigjet tendencave evropiane

Pas zgjedhjeve parlamentare n Holand, pr her t par pas gati 100 vjetsh liberalt po bhen prsri partia m e fort. Rezultati i zgjedhjeve thellon edhe m shum nj tendenc t zhvillimeve politike n Evrop. Ishte kryesisht kriza ekonomike, jo armiqsia ndaj t huajve, q solli ndryshimin e qeveris n Holand. Zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Tuberkulozi n Evrop, do ore 49 raste t reja dhe 7 t vdekur

do or n rajonin e Europs 49 njerz diagnostikohen me tuberkuloz (TB) dhe shtat t tjer vdesin prej tij, sipas raportit t fundit t Organizats Botrore t Shndetsis (OBSH). Sipas ksaj organizate, dy vite m par kishte rreth 9.2 milion raste t reja dhe 1.7 milion vdekje nga TB n mbar botn. Kto shifra prfshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Ministri britanik për Evropën: BE, përpjekje për zgjidhjen e ngërçit politik

“sht e rndsishme q situata politike n Shqipri t zgjidhet”. Kshtu sht shprehur ministri britanik pr Evropn, David Lidington, n nj intervist pr BBC-n n lidhje me situatn politike n vend. Sipas tij, po bhen prpjekje nga Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja, q t arrihet kompromi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Berisha takon Jones

Zv/ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit, Stuart Jones ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e vendit Sali Berisha. Gjat takimit, kryeministri Berisha theksoi se ratifikimi n Senat dhe firmosja nga Presidenti Bush i Protokollit t Antarsimit t Shqipris n NATO prbjn ngjarjen m kulmore n marrdhniet midi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama