Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Vizat hiqen brenda vitit

PE, pothuajse votim unanim për integrimin shqiptar Eurodeputet t majt dhe t djatht n Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian miratuan dje pothuajse n mnyr unanime rezolutn pr procesin integrues t Shqipris. Rezoluta, e hartuar nga eurodeputeti grek, Nikolaos Chountis, u miratua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Bostinaru: Berisha të marrë vendimin e duhur

Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Evropian, Victor Bostinaru ka folur pr krizn politike n Shqipri, duke krkuar nga qeveria q t pranoj propozimet e PS. Zyrtari i lart evropian ka paralajmruar pasoja t rnda, nse kryeministri Berisha nuk merr vendimet e duhura pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Berisha e Rama, darka tek Crocodile

Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozits, Edi Rama, u uln mbrm n orn 20:40 n nj tryez t prbashkt n restorantin “Crocodile”, n Strasburg, n pranin e Komisionerit Evropian t Zgjerimit, Stefan Fule dhe kreut t delegacionit t PE pr Evropn Juglindore, z. Kukan. I par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Absurditeti i vizitës së Basescu-t

Zoti Basescu, njih pavarësinë e Kosovës! M hert kt muaj, Presidenti i Rumanis, zoti Traian Basescu, bri nj vizit njditore n Shqipri ku u takua me udhheqs t shtetit dhe t qeveris shqiptare. N pamje t par kjo vizit e udhheqsit rumun u duk shum e ftoht nga takimet q ai pati m zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Një gur i ri themeli në historinë e NATO-s

Ka ardhur prej kohsh momenti q NATO-ja t'i caktoj vetes parime t reja baz pr angazhimin. Aleanca sht zhvilluar n dhjet vjett e fundit n 28 antar me interesa dhe mundsi ushtarake shum t ndryshme. Strategjia e vjetr e vitit 1999 nuk mban parasysh sa duhet as rrezikun prej terrorizmit, as ambiciet pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Kukan-Topit: Dialog për zgjidhjen e ngërçit

Prmbushja e kritereve teknike i hap rrugn liberalizimit t vizave para fillimit t vers. Kryetari i delegacionit t Parlamentit Evropian pr Evropn Juglindore, Eduard Kukan, gjat nj takimi dje n mesdit me Presidentin e Republiks, Bamir Topi, siguroi se me prmbushjen e kritereve teknike, procesi i libera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Topi firmos 4 ligje të reja të qeverisë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje 4 ligje t reja t qeveris. Ai dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 298, dat 8.7.2010 “Pr miratimin e aktit normativ, me fuqin e ligjit, nr. 2, dat 16.6.2010, t Kshillit t Ministrave “Pr nj shtes n ligjin nr. 7746, dat 28.7.1993 “Pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama