Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Berisha e Rama, darka tek Crocodile

Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozits, Edi Rama, u uln mbrm n orn 20:40 n nj tryez t prbashkt n restorantin “Crocodile”, n Strasburg, n pranin e Komisionerit Evropian t Zgjerimit, Stefan Fule dhe kreut t delegacionit t PE pr Evropn Juglindore, z. Kukan. I par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Absurditeti i vizitës së Basescu-t

Zoti Basescu, njih pavarësinë e Kosovës! M hert kt muaj, Presidenti i Rumanis, zoti Traian Basescu, bri nj vizit njditore n Shqipri ku u takua me udhheqs t shtetit dhe t qeveris shqiptare. N pamje t par kjo vizit e udhheqsit rumun u duk shum e ftoht nga takimet q ai pati m zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Një gur i ri themeli në historinë e NATO-s

Ka ardhur prej kohsh momenti q NATO-ja t'i caktoj vetes parime t reja baz pr angazhimin. Aleanca sht zhvilluar n dhjet vjett e fundit n 28 antar me interesa dhe mundsi ushtarake shum t ndryshme. Strategjia e vjetr e vitit 1999 nuk mban parasysh sa duhet as rrezikun prej terrorizmit, as ambiciet pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Kukan-Topit: Dialog për zgjidhjen e ngërçit

Prmbushja e kritereve teknike i hap rrugn liberalizimit t vizave para fillimit t vers. Kryetari i delegacionit t Parlamentit Evropian pr Evropn Juglindore, Eduard Kukan, gjat nj takimi dje n mesdit me Presidentin e Republiks, Bamir Topi, siguroi se me prmbushjen e kritereve teknike, procesi i libera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Topi firmos 4 ligje të reja të qeverisë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje 4 ligje t reja t qeveris. Ai dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 298, dat 8.7.2010 “Pr miratimin e aktit normativ, me fuqin e ligjit, nr. 2, dat 16.6.2010, t Kshillit t Ministrave “Pr nj shtes n ligjin nr. 7746, dat 28.7.1993 “Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Konferenca për Skënderbeun, Topi: Shqiptarët së bashku u bëjnë ballë sfidave

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prshndeti dje konferencn ndrkombtare “Gjergj Kastrioti-Sknderbeu: historia dhe imazhi”. N kt aktivitet ku merrnin pjes personalitete t njohura, akademik dhe studiues t historis dhe t albanologjis, Topi e cilsoi Sknderbeun si nj ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Marschall: Berisha, i vendosur të luftojë korrupsionin

Qeveria bëri progres, i pakuptimtë konflikti politik Nj personalitet perndimor q ka udhtuar n shum vende t Evrops, gjat ndaless n Shqipri, ka mbetur i impresionuar nga progresi, forca nxitse pr t ecur prpara dhe energjia q sheh n kt vend. Por si nj vzhgues i jashtm, Drejtori E

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama