Rezultate te kerkimit per termin: +Evrops

Total: 475
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Tafaj: Do të mësojmë mësuesit

Ministri Tafaj merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Arsimit të Këshillit të Evropës Edukimi i vazhdueshm i msuesve sht cilsuar nga ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, si nj ndr prparsit kryesore t qeveris shqiptare, gjat konferencs s ministrave t Arsimit t organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Volontè - Berisha:Transparenca, sipas Kushtetutës dhe gjykatave

PPE-t pranojn si zgjidhje t ngrit politik vetm transparencn prmes rrugs Kushtetuts dhe vendimeve t gjykatave. Kt i bri dje t qart Kryeministrit Sali Berisha, Luca Volontè, presidenti i grupit parlamentar t Partive Popullore t Evrops, n Kshillin e Evrops. Z. Volontè

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Volontè - Topalli: Rama të tregohet i përgjegjshëm

Presidenti i Partive Popullore Evropiane n Kshillin e Evrops dhe antar i Komitetit Presidencial t PACE, i bri dje thirrje dje kryetarit t PS-s t tregoj sens prgjegjsie dhe se nisma e grevs s uris sht n kundrshtim me at q ka deklaruar n KiE se do t bj. Luca Volontè, gjat ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Lohan, ngërçi Evropa nuk do konflikte, por dialog

Rruga drejt BE-së bashkon Topin dhe Berishën Rruga e Shqipris drejt integrimit t plot bashkon krert e lart t shtetit, Bamir Topin, Sali Berishn e Jozefina Topallin dhe ish-presidentt Rexhep Meidani dhe Alfred Moisiu. Nj ceremoni organizuar nga delegacioni i BE-s n vendin ton me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Konferenca e 12-t e kryeqyteteve

Tiran (start)-Kryetari i Bashkis s Tirans, Edi Rama gjat nj takimi t zhvilluar sot n Tiran, n Konferencn e Unionit t Kryeqyteteve t Evrops Qendrore dhe Juglindore, theksoi rndsin e ksaj Konference n shkmbimin e pikpamjeve, eksperiencave mes vendeve t rajonit dhe shprehu privilegjin q Tirana u zgjod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Vizat, Fule: Shqipëria drejt finishit të plotë

Komisioneri pr zgjerim, Stefan Fule, gjat samitit t SEECP-it, q mbahet n Stamboll t Turqis, foli me nota optimiste pr integrimin e Ballkanit n familjen evropiane, duke thn se vendet e tij po shkojn drejt finishit t plot. N kt samit, ku marrin pjes ministrat e Jashtm t vendeve ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.439Z

Mirupafshim Evropës si një fuqi e lartë

sht m tepr sesa ironike q NATO-ja sht prkushtuar pr t prcaktuar nj koncept t ri strategjik, pikrisht n momentin kur marrdhniet transatlantike konsiderohen si m pak t afrta q nga vitet 1930. Ky zhvillim, n njfar mase, pasqyron suksesin e Evrops. Ndrsa Evropa ishte arena qendrore n pjesn m t madhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama