Rezultate te kerkimit per termin: +FOTO

Meta: total 1000 / total_found 77677 / time 0.030 / keyword[0] foto / docs[0] 77677 / hits[0] 105456 /
Me maska dhe armë, tentohet grabitja e pikës së karburantit (Foto)
  • 2019-03-31

Me maska dhe armë, tentohet grabitja e pikës së karburantit (Foto)

Policia e Durrësit ka parandaluar grabitjen me armë zjarri të një pike karburantit, duke çuar në pranga një 26 vjeçar dhe duke shpallur në kërkim dy të tjerë. Seksioni i Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës , në bashkëpunim me shërbimet e Policisë së Rendit, në

Semaforë LED dhe me numëratorë kohe në gjithë Tiranën (Foto)
  • 2019-03-31

Semaforë LED dhe me numëratorë kohe në gjithë Tiranën (Foto)

Të gjithë semaforët në Tiranë do të jenë LED. Bashkia e Tiranës vijon punën për vendosjen e këtyre semaforëve në rrugët e kryeqytetit, si dhe konfigurimin e tyre. Ndërkohë nga Drejtoria e Transportit (Salla e Kontrollit të Trafikut) po bëhet programimi i semaforëve, dhe po vendose

Përleshje në Gaza, ushtria izraelite vret 4 palestinezë (Foto)
  • 2019-03-31

Përleshje në Gaza, ushtria izraelite vret 4 palestinezë (Foto)

Tre demonstrues palestinezë u vranë gjatë përleshjeve me ushtrinë izraelite në pengesën mbrojtëse midis Gazës dhe shtetit hebre, me rastin e “Ditës së Tokës” dhe përvjetorit të “Marshimit të Kthimit”. Lajmi është raportuar nga agjencia Wafa, e cila gjithashtu

Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)
  • 2019-03-31

Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)

Avokatja liberale dhe kritike e Qeverisë, Zuzana Caputova ka mposhtur kundërkandidatin e saj me një diferencë të gjerë, për tu bërë presidentja e parë grua e Sllovakisë. Me pothuajse të gjitha votat e numëruara, Caputova ka fituar 58,4 për qind të votave në raundin e balotazhit. Kund

Ndizet gara për Bashkinë Gjirokastër, në luftë dy zv.ministre të Ramës (FOTO)
  • 2019-03-31

Ndizet gara për Bashkinë Gjirokastër, në luftë dy zv.ministre të Ramës (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ende nuk e ka ndarë mendjen për kandidatin që do të garojë më 30 qershor për të fituar në Bashkinë e Gjirokastrës, por duket se terreni është krijuar për një luftë brenda kampit të majtë. Deri në momentin që Rama do të vendosë, duket se dy emrat e përfolu

U nis me lule për në BE, si u zbuluan 350 kg hashash në kamionin shqiptar? (FOTO)
  • 2019-03-31

U nis me lule për në BE, si u zbuluan 350 kg hashash në kamionin shqiptar? (FOTO)

Dy ditë më parë, më 29 mars, në pikën e kalimit kufitar në Tubanoc të Maqedonisë së Veriut, u bllokua një sasi e madhe kanabisi. Droga ishte fshehur në një kamion që drejtohej nga një 62-vjeçar shqiptar dhe pas peshimit rezulton të jetë 350 kg drogë që e ka burimin në vendin ton

No Pic available
  • 2019-03-31

Fermë e çuditshme në Fushë-Krujë, Çuçi zbulon si rriten perimet pa pesticide (Foto)

Ina Nanaj dhe Plarent Paco nuk janë dy fermerë të zakonshëm në Shqipëri. Jo thjesht për faktin se udhëtojnë çdo ditë nga kryeqyteti drejt fshatit Gramëz të Fushë-Krujës për tu marrë me bujqësi, por sepse janë të parët në vendin tonë që kanë ndërtuar një fermë me teknologj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama