Rezultate te kerkimit per termin: +Fadil +Gashi

Total: 240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.747Z

EULEX prangos 5 ish-komandantë të UÇK, në pyetje dhe ambasadori, Selimi

PRISHTINE - Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, njoftoi sot për arrestimin e pesë personave, nën dyshimet për krime lufte.Bashkë me arrestimet e UCK-së, EULEX ka ngritur aktakuza dhe ndaj deputetit te PDK, Fadil Demaku dhe ambasadorit kosovar në Tiranë, z Sylejman Selimi.N�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.007Z

Deputetët e PDK-së me dosje gjyqësore

Latif Gashi e Fadil Demaku janë dy deputetë të PDK-së të cilët kanë probleme me ligjin. Por ata ende shpresojnë se nëse partia i mandaton ata do të garojnë edhe për një mandat tjetër për postin e deputetit. Latif Gashi, depu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.191Z

Zyrtare: Dhjetësha e parë e AKR-së

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit e ka dërguar në KQZ listën me kandidatë për deputetë dhe ua ka përcaktuar edhe numrat. Kësaj liste i prinë Presidenti i AKR'së Behgjet Pacolli kurse i dyti është ish-Kryeministri Bajram Kosumi. 1. Behg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Iniciativa e Lirisë

Për klubin e Lirisë, mënyra e zgjedhjes së Fadil Vokrrit në krye të futbollit kosovar nuk ishte edhe aq demokratike, pasi nuk kishte asnjë sfidues. Andaj, prizrenasit kanë marrë iniciativën për ta ndryshuar rregullin e nominimit të kandidatëve për këtë post. Ata propozojnë që kandi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.031Z

AKR: Akuzat ndaj Ismajlit, retorika elektorale

Aleanca Kosova e Re, ka reaguar ndaj shkrimeve nëpër media, në të cilat ministri ri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, akuzohet se sa ka qenë drejtor i KOSTT-it, i ka dhënë tenderë në dhjetëra milionë euro kompanisë KOMTEL, të drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.718Z

AKR-ja ripërtërin Kryesinë

Këshilli Drejtues i Aleancës Kosova e Re (AKR) ka votuar Kryesinë e re të partisë prej 49 anëtarësh. Lista me emrat e anëtarët u propozua nga kryetari Behgjet Pacolli. Në të janë përfshirë edhe ish-kandidatët për kryetarë të komunave, të cilët kanë treguar se kanë një mbësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama