Rezultate te kerkimit per termin: +Fadil +Gashi

Total: 240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.720Z

VV: LDK u frikësua të jepte nënshkrimet për hetimin e SHIK-ut

Njeriu që me ngulm kishte kërkuar hetimin e Shërbimit Informativ të Kosovës, Florin Krasniqi, fajëson LDK-në për dështimin e iniciativës së tij. Krasniqi thotë se LDK-ja është frikësuar t’i jepte nënshkrimet p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.081Z

Gjen. Miglietta i shprehet mirënjohje për përkushtim ndaj stabilitetit

Me rastin e ceremonisë së ardhshme të Ndërimit të Komandës së Forcës së Kosovës, gjeneral major Guglielmo Luigi Miglietta sot pati një takim lamtumirës me zëvendës ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Fadil Haxhi Gashi dhe komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.101Z

PLL zgjedh kandidatët e Durrësit

Kryetari i PLL, Ekrem Spahiu duke iu referuar ngjarjes së 7 prillit, ka theksuar se edhe pas 18 viteve pluralizmi politik, historia e vendit tonë nuk është pastruar akoma nga përbaltja që i bëri asaj regjimi komunist. Ndër të tjera, Spahiu nuk ka harruar të theksoj edhe hapin më të madh,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.145Z

Dinastia e Qyprillinjve, diskutohet në konferencë shkencore

Në ambientet e galerisë Eduart Lear në Berat është zhvilluar konferenca kulturore -shkencore në lidhje me dinastinë e Qyprillinjve gjatë drejtimit të shtetit Osman. Në këtë takim, i cili u zhvillua para disa ditësh ishin të pranishëm Drejtor i Institutit të Diasporës Flamur Gashi, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.724Z

FSK mban ushtrime të përbashkëta me ushtrinë amerikane

Aeroplanë amerikanë të tipit C130J dhe helikopterë UH-60 "Black Hawks" do të zbarkojnë të mërkurën në Aeroportin e Gjakovës, ku do të zhvillohet një ushtrim i përbashkët i Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK) dhe Ushtrisë amerikane për Evropë. Ushtrimi i përbashkët i titullu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.966Z

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ jep rezultatet paraprake

Rezultatet preliminare janë prezantuar në orën 04:00 të mëngjesit nga kryetarja e KQZ-së, Nesrin Lushta, e cila ka rikujtuar faktin se këto rezultate edhe mund të pësojnë ndryshime, pasi aty nuk përfshihen votat me kusht, votat e personave me nevoja të veçanta, dhe votat përmes postës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.202Z

Përfaqësuesi i OVL-së së UÇK-së kërkon largimin e EULEX-it nga Kosova

Përfaqësuesit e organizatave të dala nga lufta vazhdojnë të kundërshtojnë arrestimet e fundit të bëra nga EULEX-i. Ata madje kërkojnë largimin e menjëhershëm të këtij Misioni. Por me këtë nuk pajtohen disa analist&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama