Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Meta: total 1000 / total_found 3820 / time 0.002 / keyword[0] fakulteti / docs[0] 3820 / hits[0] 7864 /
Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit
  • 2017-06-08

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit

70-të vjetori i lindjes së akademikut Rexhep Ismajli, po festohet me një konferencë shkencore në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë. Studiuesja Floresha Dado e quajti Ismajlin një figurë të rëndësishme të shkencës shqiptare. Myzafer Kërkuti, kryetari i Akademisë së Shkencave të

No Pic available
  • 2017-06-07

Të kurosh dhjetëra sëmundje pa pirë asnjë ilaç, mjeku italian që shëron trupin përmes energjisë së brendshme të njeriut

Danilo Zichichi është një mjek i ri në moshë por shumë premtues në fushën e tij. Ai vjen nga Italia dhe ka vendosur të punoj e të jetoj  në Shqipëri bashkë me djalin dhe gruan e tij shqiptare. I diplomuar në një fushë jo shumë të njohur në Shqipëri (ribalancimi energjik i quajt

No Pic available
  • 2017-06-05

Rriten pranimet te Bujqësori, 4896 kuota për vitin e ri akademik

Universiteti Bujqësor i Tiranës do të presë afro 5 mijë studentë të rinj në të trija ciklet e studimit, për vitin akademik 2017-2018. Drejtuesit e universitetit bëjnë të ditur se kanë kërkuar rrtije të pranimeve për studimet e nivelit bachelor dhe master. Sa i takon tarifave të st

No Pic available
  • 2017-05-27

Juridiku tani bëhet 5 vjeçar. Ja formula e re

Maturantët të cilët këtë vit do të zgjedhin të vazhdojnë studimet në fakultetin e Drejtësisë nuk do të studiojnë më me programin e Kartës së Bolonjës por me një sistem të integruar 5-vjeçar. Ndryshimin e ka njoftuar vetë dekani i fakultetit Artan Hoxha ndërsa ka sqaruar edhe se

Juridiku ndryshon format, jo më sipas sistemit të Bolonjës
  • 2017-05-27

Juridiku ndryshon format, jo më sipas sistemit të Bolonjës

Studentët që do të shpallen fitues në Fakultetin e Drejtësisë për vitin akademik 2017-2018 nuk do të ndjekin studimet sipas sistemit të Blonjës, 3 plus 2, por sipas një programi të integruar. Sipas dekanit të këtij fakulteti, Artan Hoxha, ky program është i përcaktuar në ligjin pë

No Pic available
  • 2017-05-26

Matura shtetërore, Universitetet infomojnë për kriteret dhe programet

Institucionet e Arsimit të lartë po zhvillojnë ditët e hapura me maturanët me qëllim informimin e tyre për kriteret dhe programet. Kjo konsultim do të kryhet përpara se maturanët të plotësojnë formularin A2, që përzgjidhen programet për vazhdimin e studimeve të larta. Ministria e Ar

Pas Nikollës, një tjetër produkt i UFO-s për arsimin shqiptar
  • 2017-05-22

Pas Nikollës, një tjetër produkt i UFO-s për arsimin shqiptar

Duket se arsimit shqiptar tani e tutje do të drejtohet gjithmonë nga një e diplomuar nga Albanian University ish-UFO. Pas Lindita Nikollës, edhe ministrja teknike për Arsimin, Mirela Karabini ka studiuar në këtë universitet sipas CV-së së saj. CV-ja e ministres Ministres teknike të Arsimi