Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Meta: total 1000 / total_found 3820 / time 0.002 / keyword[0] fakulteti / docs[0] 3820 / hits[0] 7864 /
PËRSE KEMI MBETUR LARG BOTËS NË KËRKIMIN SHKENCOR?
  • 2013-10-20

PËRSE KEMI MBETUR LARG BOTËS NË KËRKIMIN SHKENCOR?

NIKO POJANI Shumëkush e di përgjigjen: jemi në Shqipëri. Këtu mund të mbaronte ky shkrim. Por, nga këndvështrimi i tij kushdo mund të japë ndonjë kontribut a sugjerim konkret për të dalë nga gjendja ku jemi. Duke evidentuar së pari mangësi dhe defekte që gjallojnë, ku më pak e ku

No Pic available
  • 2013-10-19

Gjeologji-Minierat, mungojnëlaboratorët duhen 200 mln lekë

TIRANE- Mungesa e laboratorëve vazhdon të jetë një nga problemet më emergjente që ka Fakulteti i Gjeologji Minerave. Dhe ky shqetësim bëhet edhe më i madh për pedagogët në këtë fillim viti akademik  pasi edhe nga vetë sp

No Pic available
  • 2013-10-19

Tritol godinës te 'Ekonomiku"ja 5 zonat ku nesër nuk kalohet

TIRANE -  Nesër do të bllokohen disa rrugë që lidhen me ndërtesën 5-katëshe në oborrin e Fakultetit Ekonomik, e cila pritet të shembet po nesër.Ministria e Punëve të Brendshme informon paraprakisht opinionin publik se duke filluar prej orës 07:00 e datës 20 tetor 2013 deri në një nj

No Pic available
  • 2013-10-18

Cilën shkollë duhet të ndjek?

Umberto Eco / Studiues Po lexojmë përherë e më shpesh se regjistrimet e të rinjve në liceun klasik po ulen në mënyrë të ndjeshme. Por ajo që të ngjall më shumë mëdyshje është arsyeja e nxjerrë, e që është se Liceu Klasik nuk ofron mundësi profesionale. Mua më duket se, nëse

Digjet fakulteti i matematikës
  • 2013-10-18

Digjet fakulteti i matematikës

Një zjarr ka shpërthyer sot në zyrën e një profesori në fakultetin Shkencave Matematiko-natyrore në Universitetin e Prishtinës. Zjarri është ndezur rreth orës tre, përderisa në zyre nuk ishte askush, transmeton KlanKosova. Dyshimet e

Tropoje vritet me arme zjarri 60-vjeccedilari
  • 2013-10-15

Tropoje vritet me arme zjarri 60-vjeccedilari

Një 60-vjeçar është vrarë me armë zjarri mëngjesin e të martës në Tropojë. Sipas informacioneve më të fundit, viktima është identifikuar si shtetasi Rexhep Hoxha i cili ka ndërruar jetë në spital si pasoj

No Pic available
  • 2013-10-14

Ministri Naço prezanton Zëvendës Ministrin e Drejtësisë, Arben Isaraj

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, prezantoi zyrtarisht para stafit të kësaj ministrie Zv/Ministrin Arben Isaraj,në javën e tij të parë të punës. Ministri Naço theksoi arritjet profesionale të Zëvendës Ministrit të ri, ku spikat kontributi në fushën e drejtësisë si pedagog prej d