Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Meta: total 1000 / total_found 3820 / time 0.002 / keyword[0] fakulteti / docs[0] 3820 / hits[0] 7864 /
Tre hetues të diktaturës komuniste në Këshillin e Lartë të Emërimeve
  • 2017-01-28

Tre hetues të diktaturës komuniste në Këshillin e Lartë të Emërimeve

Ka nisur jo aq mirë  zbatimi i Reformës në Drejtësi. Dje janë zgjedhur nëntë anëtarët e Këshillit të Lartë të Emërimeve. Pjesë e këtij Këshilli janë edhe Vladimir Kristo nga Gjykata Kushtetuese, Besnik Imeraj gjithashtu nga Gjykata Kushtetuese si dhe Mirela Fana nga Gjykata e

No Pic available
  • 2017-01-27

Shqipëri: Mikpritje dhe solidaritet për hebrejtë në kohën e tyre më të vështirë

27 janari, dita ndërkombëtare e përkujtimit të viktimave të Holokaustit është mjaft domethënëse për Shqipërinë, që ka mbrojtur rreth 3 mijë hebrej gjatë Luftës së Dytë Botërore. Fatos Qoqja, 67 vjeç, është në pension. Familja e tij është njëra nga rreth 35 familjet shqiptar

No Pic available
  • 2017-01-26

Donald Lu: Si ndikon platforma e Trump në raport me Shqipërinë

Dy sfidat kryesore të Shqipërisë këtë vit sipas ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, janë reforma në drejtësi dhe zgjedhjet e përgjithshme të qershorit. Gjatë një bisede me studentë dhe pedagogë tek Fakulteti i Historisë në forumin e Humaniteteve, Lu  theksoi se ky vit q

No Pic available
  • 2017-01-26

BOOM denoncon: Laboratorët në fakultete me materiale të 1998

Praktika profesionale është një problem jo vetëm i shkollave të mesme, por edhe i fakulteteve. Studentët e disa degëve ankohen se kanë mungesë të mësimit në praktikë. Ata thonë se kanë mungesë të mjeteve laboratorike, shqetësim i cili mbështetet edhe nga pedagogët. Një prej peda

No Pic available
  • 2017-01-25

Studentët e Durrësit vizitojnë ambientet e Ora News e Channel One

Një grup studetësh të vitit të dytë dega Marrëdhënie me Publikun, Fakulteti i Shkencave Politiko- Juridike në Durrës ishin miqtë specialë të paradites së sotme në Radio Televizionon Ora News dhe Channel  One. Për disa orë, studentët lanë auditoret e Universitetit “Aleksa

No Pic available
  • 2017-01-25

Lu: Zbatimi i reformës në drejtësi dhe zgjedhjet sfidat e Shqipërisë

Dy sfidat kryesore të Shqipërisë këtë vit sipas ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, janë reforma në drejtësi dhe zgjedhjet e përgjithshme të qershorit. Gjatë një bisede me studentë dhe pedagogë tek Fakulteti i Historisë në forumin e Humaniteteve, Lu  theksoi se ky vit q

Lu: Sfidat e Shqipërisë janë reforma në drejtësi dhe zgjedhjet
  • 2017-01-25

Lu: Sfidat e Shqipërisë janë reforma në drejtësi dhe zgjedhjet

Ambasadori amerikan Donald Lu ka zhvilluar sot një takim me studentë dhe pedagogë tek Fakulteti i Historisë. Në fjalën e mbajtur Lu theksoi se dy sfidat kryesore të Shqipërisë janë reforma në drejtësi dhe zgjedhjet e përgjithshme të qershorit. Duke folur për reformën në drejtësi n