Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Total: 3944
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.367Z

Fakulteti Filologjik, pedagogët bojkot mësimit në fundjavë

Tiranë- Fakulteti i Histori-Filologjisë ka bojkotuar mësimin këtë fundjavë për sistemin par-time dhe doktoraturën. Ky vendim është marrë si shenjë proteste ndaj ministrisë së Financave, e cila nuk i paguan pedagogët për orët shtesë në fundjavë. Në një prenoncim për Gazetën Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.321Z

Fakulteti i mjekesise shkel ligjin

Fakulteti i mjeksise nuk pranon te zhvilloje zgjedhjet per anetaret e keshillit te fakultetit. Kjo pasi vendet e mbetura bosh ky keshill i kishte hequr duke shkelur ligjin e arsimit te larte. Nderkohe per 10 shefa departamentesh ne fakultetet e tjera zgjedhjet u zhvilluan normalisht.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.866Z

“Moleri” i rektorit përjashtohet nga fakulteti

Nga Express më 24 shkurt 2011 në ora 11:28 Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Ron Gjinovci, është përjashtuar përgjithmonë nga Fakulteti i Shkencave Matematikore-Natyrore të Universitetit të Prishtinës, për shkak se gjatë ceremonisë së 41-vjetorit të themelimit të UP’së, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.477Z

Fakulteti juridik godina e paperfunduar

Godina e fakultetit te Drejtesise prej 6 muajsh i eshte nenshtruar rikonstruksionit te plote te saj. Nderkohe punimet aty vazhdojne ndersa na ndajne vetem tre jave nga fillimi i vitit te ri akademik. Zv.dekani i Fakultetit te Drejtesise gjate nje interviste per Alsat thote se godina do te jete gati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.844Z

Mungojne ambientet, fakulteti i Drejtesise "auditore" me qira

Fakulteti i Drejtesise do te marre ambiente me qira, si dhe do te zhvillohet mesim nga ora 8 e mengjesit deri ne oren 20 te mbremjes. Shtimi i numrit te studenteve ka sjelle edhe shtimin e numrit te pedagogeve, ndaj jane menduar keto zgjidhje alternative. Sipas drejtuesve te ketij fakulteti, ambient

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.253Z

Fakulteti Gjuheve te Huaja studente te dobet

Edhe kete vit Fakulteti i Gjuheve te Huaja eshte perballur me studente te cilet nuk kane asnje njohuri per gjuhen qe kane zgjedhur te studiojne. Dekania e ketij fakulteti thote per Alsat thote se kalueshmeria eshte shume e ulet krahasuar me numrin e studenteve qe pranohen dhe kjo pothuajse ne te gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.861Z

Fakulteti i drejtesise mesim me turne

Fakulteti i drejtesise do te marre ambiente me qera, si dhe do te zhvillohet mesim nga ora 8 e mengjesit deri ne oren 20 te mbremjes.Shtimi I numrit te studenteve ka sjelle edhe shtimin e numrit te pedagogeve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama