Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Meta: total 1000 / total_found 3820 / time 0.002 / keyword[0] fakulteti / docs[0] 3820 / hits[0] 7864 /
Meta: Vendit i duhet më pak politikë dhe më shumë ekonomi
  • 2016-11-17

Meta: Vendit i duhet më pak politikë dhe më shumë ekonomi

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e diplomimit të Fakultetit të Ekonomisë në Universitetin e Tiranës, që u zhvillua sot në mjediset e Pallatit të Kongreseve. Në fjalën e tij përshëndetëse, Meta shprehu vlerësimin e tij për këtë institucion të rëndësishëm

No Pic available
  • 2016-11-16

Mesazhi i Metës: Vendi ka nevojë për më pak politikë dhe më shumë ekonomi

Nga Fakulteti ku diplomoi, kreu i Kuvendit Ilir Meta përcolli një mesazh të qartë: Më shumë ekonomi dhe më pak politikë. Meta: Thoni të gjithë se nuk tha një fjalë për politikë, do ta them. Duke qenë se kam mbaruar Fakultetin e Ekonomisë, që vendi ynë sot ka nevojë për më pak po

Qelbësirat e Rilindjes (2)
  • 2016-11-04

Qelbësirat e Rilindjes (2)

Nga Bledi Mane Çfare do u thoni gjimnazisteve, prinderit e te cileve ishin studente nga viti 1992 deri me 2003-shin kur Dhori Kule ishte dekan fakulteti? Çfare do u thoni gjimnazisteve, prinderit e te cileve ishin studente ne vitin 2004 deri me 2016-en kur Dhori Kule ishte rektor universiteti?

Të nxjerrësh nga vetja një burrë
  • 2016-11-03

Të nxjerrësh nga vetja një burrë

Alda Bardhyli Ti mendon se një burrë nuk mund të iki asnjëherë prej teje. Dhe atëherë kur gjithçka ka mbaruar, kur telefoni yt nuk ka më asnjë shenjë prej tij, apo dhe kur silueta e tij duket sikur po humbet nga kujtesa, ti e di se diçka do ta kujtojë sërish atë, për ta nxjerrë sër

No Pic available
  • 2016-11-02

Diplomohen studentët e Fakultetit të Histori-Filologjisë

Diplomohen studentë e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë të cilët mbyllën ciklin e parë të studimeve Bachelor. Drejtues të fakultetit, pedagogë dhe studentë u bënë bashkë në një prej momenteve më të rëndësishme të tyre. Rektori Mynyr Koni, zëvendës rekotori Shezai Rrokaj

No Pic available
  • 2016-11-01

Eliza, këngëtarja e arkitektja që vuan për qytetin

Muzika i ka dhënë më shumë famë se sa profesioni i saj. Eliza Hoxha, arkitekte dhe këngëtare e kauzave sociale.  sapo publikoi këngënEcjen ti vazhdo dedikuar të gjithë personave që vuajnë nga kanceri, Në një intervistë për DITA ajo ka treguar më shumë përveten dhe për marrëdh

No Pic available
  • 2016-10-31

Digjen kuotat e Arkitekturës, inxhinierisë Matematike dhe Fizike

Universitetet kanë sërish kuota të lira edhe pas shtyerjes disa herë të afateve të regjistrimeve. Me këtë situatë përballen disa degë në universitetin Politeknik dhe në universitetin e Mjekësisë ku dega e farmacisë ka ende 14 kuota të lira dhe nuk ka më kandidatë në listë pritje