Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Meta: total 1000 / total_found 3820 / time 0.002 / keyword[0] fakulteti / docs[0] 3820 / hits[0] 7864 /
No Pic available
  • 2016-10-31

Digjen kuotat e Arkitekturës, Inxhinierisë Matematike dhe Fizike

Universitetet kanë sërish kuota të lira edhe pas shtyerjes disa herë të afateve të regjistrimeve. Me këtë situatë përballen disa degë në universitetin Politeknik dhe në universitetin e Mjekësisë ku dega e farmacisë ka ende 14 kuota të lira dhe nuk ka më kandidatë në listë pritje

No Pic available
  • 2016-10-31

Dhori Kule: Në Fakultetin Ekonomik janë 63 kuota të lira

Në fakultetin Ekonomik janë edhe 63 kuota të lira. Deklaratën e bëri dekani i këtij fakulteti Dhori Kule në studion e lajmeve të Ora News. Dhori Kule: 63 kuota të parealizuar, po presim sa do të realizohen nesër dhe unë kam bërë njoftimin që nesër në orën 6:00 të gjithë kandidat

No Pic available
  • 2016-10-27

Nasho Jorgaqi nderohet me titullin Doctor Honoris Causa

Biografi më i shquar i Fan Nolit, profesor Nasho Jorgaqi, është nderuar me titullin Doctor Honoris Causa nga universiteti Fan Noli i Korçës. Medaljen e artë dhe diplomën e motivacionit ia dorëzoi atij rektori i këtij universiteti, profesor Ali Jashari. Universiteti Fan.S.Noli Korçë, me ve

INTERVISTA/ Njihuni me fermeren 31-vjeçare nga Tirana me 250 kokë dhi
  • 2016-10-26

INTERVISTA/ Njihuni me fermeren 31-vjeçare nga Tirana me 250 kokë dhi

Nga Entela Resuli/DITA Në momente të vështira njeriut mund ti lindin ide të cilat në kushtet e rehatllëkut as nuk do të kishte çuar nëpër mend. Çfarë bën nëse mbetesh apo nuk gjen dot punë? Vajza me të cilën kemi folur sot e ka gjetur zgjidhjen. Ka ngritur një fermë me dhi. Po, p

No Pic available
  • 2016-10-26

FOTOT/ 31-vjeçarja nga Tirana studion Financë në Ankara, por sot është fermere dhe ka 250 kokë dhi

Ajo është 31 vjeçe dhe ka përfunduar studimet për Financë-Publike në Ankara. Pas tre vitesh si e punësuar në kompani të ndryshme private ajo zgjedh të ndryshojë tërësisht drejtim duke kaluar nga profesioni i financieres në atë të themelueses dhe drejtueses së një ferme me 250 k

No Pic available
  • 2016-10-26

Universitetet, Koni: Nuk ka kuota shtesë, por rishpërndarje të tyre

Në Universitetin e Tiranës kanë mbetur 20% të kuotave bosh, edhe pse procesi është në prag të përfundimit. Rektori i Universiteti të Tiranës Mynyr Koni në një intervistë për Ora News, pohoi se po shihet opsioni i rishpërndarjes së kuotave brenda fakulteteve; pra transferim të kuota

Fiton çmim botëror, profesor Kastriot Korro: Ja lufta që po bëhet në Shqipëri ndaj sëmundjes së tërbimit
  • 2016-10-25

Fiton çmim botëror, profesor Kastriot Korro: Ja lufta që po bëhet në Shqipëri ndaj sëmundjes së tërbimit

Kastriot Korro është një pedagog i njohur në Universitetin Bujqësor të Tiranës, aty ku prej shumë vitesh ushtron aktivitetin e tij si lektor në Fakultetin e Mjekësisë Veterinare, ku mban gradën Assoc. Dr. I angazhuar në shumë studime shkencore mbi epidemologjitë në botën e faunës s