Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Meta: total 1000 / total_found 3820 / time 0.002 / keyword[0] fakulteti / docs[0] 3820 / hits[0] 7864 /
No Pic available
  • 2016-10-21

Universitetet braktisen nga studentët, i ndëshkon formula e re

Në ditën e parë të shkollës, 10 mijë kuota në universitetet publike janë ende të paplotësuara, një situatë kjo e pazakontë. Disa degë periferike rezultojnë të zëna, ndërsa degët dikur të parapëlqyera, si ekonomik apo teknologjia e informacionit janë bosh. Nga Esmeralda Keta /BI

No Pic available
  • 2016-10-20

Universitetet, Nikolla: Skema e pranimeve nga vetë studentët

Me rastin e nisjes së vitit të ri akademik, ministrja e Arsimit Linditika Nikolla dhe rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni kanë zhvilluar një takim tek Fakulteti i Shkencave të Natyrës. Ministrja theksoi se në këtë vit akademik studiojnë 120 mijë studentë, duke shtuar se skem

No Pic available
  • 2016-10-20

Katër mijë kuota të lira në UT për tu plotësuar deri me 27 tetor

Ky vit akademik nisi me risinë e zbatimit të ligjit të arsimit të lartë dhe me formulën e re të pranimit në Universitete që shkaktoi jo pak debate dhe konfuzion në rradhët e maturantëve. Në Universitet këtë të enjte nisën leksionet, por jashtë aduditore kanë mbetur ende mijëra ma

No Pic available
  • 2016-10-19

Fakulteti Ekonomik ka 603 kuota të paplotësuara

Edhe pas fazës së dytë të regjistrimeve, në Fakultetin e Ekonomisë një ndër më të kërkuarit nga maturantët në vend, kanë mbetur sërish qindra vende bosh. Fakulteti bën me dije se pas raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 17 dhe 18 tetor, në Fakultetin e Ekonomisë kanë mb

Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë ka edhe 603 kuota të paplotësuara
  • 2016-10-19

Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë ka edhe 603 kuota të paplotësuara

Pas Raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 17 dhe 18 Tetor, në Fakultetin e Ekonomisë, Universiteti i Tiranës, kanë mbetur ende 603 kuota të paplotësuara, përkatësisht 182 në Degën Financë, 240 në Degën Administrim Biznes, 107 në Degën Informatikë Ekonomike dhe 74 në Degën

No Pic available
  • 2016-10-17

Maturantët, zbardhen kuotat e lira sipas fakulteteve në Tiranë

Janë zbardhur kuotat e lira për në universitetet publike në vend. Të gjithë maturantët që nuk kanë fituar deri më tani kanë dy ditë kohë për të bërë regjistrimet. Sipas të dhënave të publikuara, në mjaft universitete ka kuota të lira. Kështu, tek Gjuhët e Huaja janë 483 kuot

Universiteti i Tiranës, zbardhen kuotat e lira për maturantët
  • 2016-10-17

Universiteti i Tiranës, zbardhen kuotat e lira për maturantët

Zbardhen kuotat e lira për në universitetet publike në vend. Maturantët që ende nuk kanë arritur që të fitojnë kanë dy ditë kohë për të bërë regjistrimin. Tek Gjuhët e Huaja janë 483 kuota të lira, në Shkencat Sociale janë 402 kuota. Ekonomiku ka 776, Drejtësia 168 kuota të li