Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetin

Total: 6322
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Doktoraturat sot nis regjistrimi në fakultetin e Histori - Filologjisë

Fakulteti i Drejtësisë nuk nis procesin e regjistrimit. Pret udhëzimet nga Ministria e Arsimit Për herë të parë në ciklin e tretë të studimeve aplikohen standardet e Kartës së Bolonjës Duke filluar që nga dita e sotme Fakulteti i Historisë dhe i Filologjisë ka hapur dyert për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.262Z

Hapen doktoraturat në Universitetin Bujqësor e Fakultetin e Drejtësisë

Tiranë, 19 qershor, NOA Me anë të një vendimi të posaçëm, qeveria ka marrë vendimin për hapjen në Universitetin Bujqësor të Tiranës të programeve të studimeve të ciklit të tretë të doktoratës sipas fakulteteve përkatës. Sipas të dhënave, në këtë listë përfshihet faku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.190Z

Përfundon viti akademik në Fakultetin Ekonomik

Kukës Ka përfunduar dje në mesditë sezoni i provimeve, njëherësh edhe viti akademik në Fakultetin Ekonomik të Kukësit, i çelur një vit më parë. "I gjithë sezoni i provimeve të studentëve të vitit të parë ka vijuar normalisht, pavarësisht rezultateve të arritura që realisht lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.821Z

Studentet e Mjekesise Dekani ka shkaterruar fakultetin

Studentet e Fakultetit te Mjekesise se Universitetit te Tiranes kane protestuar dje perpara dekanatit te tyre duke kerkuar largimin e menjehershem te dekanit Alfred Priftanji te cilit e akuzojne se ka shkaterruar fakultetin e tyre. Ata e akuzojne kunatin e ish-ministrit te Arsimit Genc Pollo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.144Z

Skandal në Fakultetin e Mjekësisë/ Qeveria rekruton 120 pedagogë pa konkurs

Tani është momenti kur për vota mund të bësh gjithçka. Ndaj kësaj qeverie nuk i ndalen skandalet. Kësaj radhe skandali është shënuar në Fakultetin e Mjekësisë. Qeveria ka rekrutuar plot 120 pedagogë të rinj në prag të zgjedhjeve pa zhvilluar konkurs, duke shkelur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.229Z

Debate ne Fakultetin e Mjekesise

Kur pritet të nisë viti i ri akademik, ditën e hënë, Dekanati dhe Rektorati i Universitetit të ri të Mjekësisë janë përfshirë në konflikt. Sipas Bajram Hysës, dekanit të Fakultetit, nga 130 milionë leke të ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.277Z

Hapen doktoraturat në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe Shkencat e Natyrës

Qeveria ka miratuar hapjen e programeve të studimeve të doktoraturave në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe në Fakultetin e Shkencave të Natyrës në Universitetin e Tiranës. Këshilli i Ministrave dje në mbledhjen e radhës miratoi edhe kuotat e pranimit dhe tarifat e shkollimit për këto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama