Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetin

Total: 6322
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.190Z

Përfundon viti akademik në Fakultetin Ekonomik

Kukës Ka përfunduar dje në mesditë sezoni i provimeve, njëherësh edhe viti akademik në Fakultetin Ekonomik të Kukësit, i çelur një vit më parë. "I gjithë sezoni i provimeve të studentëve të vitit të parë ka vijuar normalisht, pavarësisht rezultateve të arritura që realisht lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.821Z

Studentet e Mjekesise Dekani ka shkaterruar fakultetin

Studentet e Fakultetit te Mjekesise se Universitetit te Tiranes kane protestuar dje perpara dekanatit te tyre duke kerkuar largimin e menjehershem te dekanit Alfred Priftanji te cilit e akuzojne se ka shkaterruar fakultetin e tyre. Ata e akuzojne kunatin e ish-ministrit te Arsimit Genc Pollo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.144Z

Skandal në Fakultetin e Mjekësisë/ Qeveria rekruton 120 pedagogë pa konkurs

Tani është momenti kur për vota mund të bësh gjithçka. Ndaj kësaj qeverie nuk i ndalen skandalet. Kësaj radhe skandali është shënuar në Fakultetin e Mjekësisë. Qeveria ka rekrutuar plot 120 pedagogë të rinj në prag të zgjedhjeve pa zhvilluar konkurs, duke shkelur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.229Z

Debate ne Fakultetin e Mjekesise

Kur pritet të nisë viti i ri akademik, ditën e hënë, Dekanati dhe Rektorati i Universitetit të ri të Mjekësisë janë përfshirë në konflikt. Sipas Bajram Hysës, dekanit të Fakultetit, nga 130 milionë leke të ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.277Z

Hapen doktoraturat në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe Shkencat e Natyrës

Qeveria ka miratuar hapjen e programeve të studimeve të doktoraturave në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe në Fakultetin e Shkencave të Natyrës në Universitetin e Tiranës. Këshilli i Ministrave dje në mbledhjen e radhës miratoi edhe kuotat e pranimit dhe tarifat e shkollimit për këto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.937Z

Gjuha kineze ne fakultetin e gjuheve te huaja

Se shpejti ne Fakultetin e gjuheve te huaja do te hapet katedra e gjuheve orientale. Kesaj nisme i paraprin gjuha kineze, e cila ne shtator hyne si gjuhe e dyte ne kete fakultet.Nderkohe ne Kine katedra e gjuhes shqipe ekziston qe prej viteve 60.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.727Z

Trishtim në Fakultetin e Mjekësisë

ISUF KALO Qindra ish-studentë të këtij fakulteti, që punojnë me devocion anembanë atdheut, mund të ndihen të lënduar nga ky titull. Dhjetëra profesorë, doktorë të shkencave mjekësore, shefa departamentesh e shërbimesh klinike e specialitetesh universitare që kanë bërë emër me pun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama