Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetin

Total: 6322
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.144Z

Skandal në Fakultetin e Mjekësisë/ Qeveria rekruton 120 pedagogë pa konkurs

Tani është momenti kur për vota mund të bësh gjithçka. Ndaj kësaj qeverie nuk i ndalen skandalet. Kësaj radhe skandali është shënuar në Fakultetin e Mjekësisë. Qeveria ka rekrutuar plot 120 pedagogë të rinj në prag të zgjedhjeve pa zhvilluar konkurs, duke shkelur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.229Z

Debate ne Fakultetin e Mjekesise

Kur pritet të nisë viti i ri akademik, ditën e hënë, Dekanati dhe Rektorati i Universitetit të ri të Mjekësisë janë përfshirë në konflikt. Sipas Bajram Hysës, dekanit të Fakultetit, nga 130 milionë leke të ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.277Z

Hapen doktoraturat në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe Shkencat e Natyrës

Qeveria ka miratuar hapjen e programeve të studimeve të doktoraturave në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe në Fakultetin e Shkencave të Natyrës në Universitetin e Tiranës. Këshilli i Ministrave dje në mbledhjen e radhës miratoi edhe kuotat e pranimit dhe tarifat e shkollimit për këto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.937Z

Gjuha kineze ne fakultetin e gjuheve te huaja

Se shpejti ne Fakultetin e gjuheve te huaja do te hapet katedra e gjuheve orientale. Kesaj nisme i paraprin gjuha kineze, e cila ne shtator hyne si gjuhe e dyte ne kete fakultet.Nderkohe ne Kine katedra e gjuhes shqipe ekziston qe prej viteve 60.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.727Z

Trishtim në Fakultetin e Mjekësisë

ISUF KALO Qindra ish-studentë të këtij fakulteti, që punojnë me devocion anembanë atdheut, mund të ndihen të lënduar nga ky titull. Dhjetëra profesorë, doktorë të shkencave mjekësore, shefa departamentesh e shërbimesh klinike e specialitetesh universitare që kanë bërë emër me pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.235Z

Tiranë, alarm fals për bombë në Fakultetin e Shkencave Sociale

Një alarm për bombë ka rezultuar fals mesditën e sotme në mjediset Fakultetit të Shkencave Sociale përballë shkollës 9-vjeçare Vasil Shanto në Tiranë. Pasi ka marrë njoftimin nga punonjës të sallës operative, agjentë të policisë së komisariatit të policisë numër dy, së bashku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.511Z

Hapen masterat e nivelit të parë në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe të Infermierisë

Hapen katër programe studimi master i nivelit të parë, në Universitetin e Tiranës. Në Fakultetin e Shkencave të Natyrës është miratuar masteri i nivelit të parë në “Teknologji informacioni”, kurse në Fakultetin e Infermierisë janë hapur tre mastera të nivelit të parë, që jan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama